Tomáš Mertl #86: Rozhodování bylo dlouhé, ale stojím si za tím, že správné

Plzeň – Zatím poslední posilou indiánů je zkušený forvard Tomáš Mertl. Jednatřicetiletý šikula přichází přímo z KHL, konkrétně Ufy.

Odchovanec českobudějovického hokeje Tomáš Mertl doposud v české extralize oblékal dresy dvou klubů, Českých Budějovic a Hradce Králové, kam se přesunul v roce 2013 spolu s extraligovou licencí. Mezi extraligovými mantinely si zkušený centr připsal už 527 odehraných zápasů, v nichž vstřelil 90 branek a na dalších 96 asistoval.

Dosud nejlepší sezónou pro Tomáše Mertla byl ročník 2014/15, ve kterém si vyzkoušel i čtyři zápasy v dresu národního týmu. Hned po ní přišel odchod do KHL. Jednatřicetiletý útočník v posledních dvou sezónách oblékal dres Medveščaku Záhřeb a Salavat Julajev Ufa, za které dohromady zvládl 113 utkání v KHL s bilancí 22 branek a 29 asistencí.

Nyní bude bronzový medailista z MS do 18 let přidávat další body v plzeňském dresu indiánů. K týmu se připojí podobně jako několik dalších hráčů až 25. července na začátku přípravy na ledě.

Tomáši, jaké jsou vaše první pocity?
Samozřejmě dobré. Pro mě je to zase něco nového, tak věřím, že vše bude jen pozitivní.

Jaké máte očekávání?
Přál bych si, aby se dařilo týmu a my se pohybovali v horních patrech tabulky. Nejlépe, abych tomu nějakým způsobem mohl pomoci.

Jak dlouhé bylo vaše rozhodování?
Nějaký čas to zabralo (úsměv). Týden za týdnem ubíhal docela rychle. Takhle se to nakonec vyvrbilo, takhle jsem se rozhodl a pevně věřím, že rozhodnutí to bylo správné.

Měl jste i jiné nabídky?
Bylo jich více, i třeba z extraligy. Mezi těmi jsem se nakonec rozhodoval, protože jsem věděl, že se budu vracet. V tom to bylo celé těžší.

Pomohl při rozhodování i Milan Gulaš?
Je pravda, že spolu chodíme trénovat, tak mi nastínil, jaké to tu je, co by náš čekalo. Já si to přehodnotil podle zpráv i z jiných klubů. Takhle to nakonec dopadlo. Určitě si stojím za tím, že to bylo správné.

Zmínil jste společné tréninky. Jak vypadají vaše příprava?
Chodíme každý den. Děláme asi takové ty obvyklé věci, které se praktikují všude. Běhání a podobně. Máme i kondičního trenéra, jsme tam ve třech, čtyřech. Chodil s námi i Rudolf Červený, který již také podepsal. Tak snad se připravím dost zdatně, doufám (úsměv).

Také se, jako ostatního hráči, již těšíte na led?
My jsme asi jednou týdně chodili, takže ten hokej jsme si vždy zahráli. Těším se tedy hodně spíše na kluky a jaké to s nimi bude.

Na dresu budete mít číslo 86, má to nějaký zajímavý důvod?
Mám jí už nějaké ty roky. Nosil jsem jí v Čechách i v Záhřebu, takže nějak to mám k sobě přirostlé a jsem rád, že ji mohu mít zase.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů!


Související články

Hokejisté nadělovali dárky malým pacientům FN Plzeň

Tisková zpráva

Setkávat se s fanoušky a diskutovat má smysl

Tisková zpráva

Setkání fanoušků s vedením klubu proběhne dvanáctého prosince!

Tisková zpráva

Nejlepší dárek pod stromečkem je 1/2 permanentka!

Tisková zpráva

Aktuálně na webu

Zápas - mládež

Osmáci ovládli malé derby s Třemošnou!

Zápas - mládež

Starší dorost ztratil tříbrankové vedení a z Pardubic odjel bez bodu

Zápas - mládež

Junioři srdnatě dotahovali ztrátu, na body proti Slavii nakonec těsně nedosáhli

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida