Starší dorost ve finále, mladší na finálovém turnaji, junioři v semifinále! V akci i A-tým!

18.3.2017

Vojtěch Honzík

Jízda pokračuje!

Plzeň – Spanilá jízda napříč všemi kategoriemi v play-off pokračuje. V akci jsou všechny týmy, podobně si vede již pouze Kometa. Právě s ní se hned dva celky utkají.

A-tým

Vývoj série

V prvním duelu na ledě Tygrů indiáni nezachytili úvod a brzy prohrávali 0:2. Přestože ve třetí části dokázali zásluhou Stacha snížit, Liberec brzy odpověděl a dokráčel k vítězství 3:1. O den později začali Západočeši lépe, již ve třetí minutě se ujali vedení díky Lvovi. Jenže Tygři odpověděli dvěma slepenými góly a i přes srovnání Čerešňáka nakonec o svém druhém vítězství rozhodli branou v polovině střetnutí - 4:2.

Pokračování série

Vše se nyní přesouvá na západ Čech, kde třetí duel startuje v HM Aréně v neděli v 16:30, domácí odveta se odehraje ihned v pondělí v HM Aréně od 17:20 hod.

Aktuální stav série: 0:2 (série hraná na čtyři vítězná utkání).

Junioři

Vývoj série

Juniorka vstoupila do série proti Spartě z druhého místa a v prvním utkání dominovala, svého soupeře rozstřílela v poměru 7:2! Druhý den to již byl v Plzni vyrovnanější boj, nakonec modrobílí rozhodli v samotném závěru - 2:1!
Pak se ale Sparta, i díky výborné první třetině, vzchopila a připravila pro mladé indiány porážku po čtrnácti zápasech 7:5, druhý domácí duel ale již Pražané nezvládli a čelili vyřazení, když opět inkasovali před svými fanoušky pět branek - 2:5!
Ale první mečbol modrobílí nevyužili. V neskutečné přestřelce v úvodní třetině sice vedli 6:5, nakonec ale padli 6:8. Ve druhém už to ale vyšlo, junioři nasázeli v Praze šest branek a dohromady v celé sérii jednatřicet a jsou po roce opět mezi nelepší čtveřicí - 6:2!
V semifinále čeká na mladé šikuly HC Kometa Brno.

Junioři rozehrají semifinále v neděli v HM Aréně od 12:00, odveta je o den pozdějiv HM Aréně v pondělí od 12:30 hodin. Do Brna se série stěhuje ve čtvrtek. Případné zápasy jsou tamtéž o den později a rozhodující v neděli v HM Aréně od 15:30.

Aktuální stav série: 0:0 (série hraná na tři vítězná utkání).

Starší dorostenci

Vývoj série

Mladí šikulové dokázali v osmifinále vyřadit Vítkovice, ve čtvrtfinále si poradili i s Chomutovem. Paradoxně první vítězství na venkovním kluzišti si připsali až semifinále, když v úvodním duelu semifinále vyhráli v Jihlavě - 5:1! V odvetě pak Západočeši postup stvrdili po výsledku 4:2!
Ve finále čeká na mladé šikuly HC Kometa Brno - úřadující mistr!

Pokračování

V nejkratší možné době prošli modrobílí přes semifinále s Jihlavou, stejně tak Brno přes Třinec. Finálová bitva se rozehraje v Brně v úterý, odveta je naplánovaná na čtvrtek v HM Aréně od 17:00 hodin. Mistra ligy poznáme nejdéle v sobotu v jihomoravské metropoli.

Aktuální stav série: 0:0 (série hraná na dvě vítězná utkání).

Mladší dorostenci

Vývoj série

Mladí indiáni hráli o postup na čtyřčlenný finálový turnaj. K tomu bylo potřeba ale zvládnout čtvrtfinále a semifinále v „české části“. Úvodní krok udělali modrobílí ve vyrovnané bitvě skolili Rytíře. I v semifinále vkročili do série pravou nohou, před svými fanoušky v prvním střetnutí série spustili kanonádu - 8:3! Postup stvrdili na jihu Čech po výsledku 4:2!

Pokračování

Nyní je na pořadu dne finálový turnaj, kdy si to o medaile rozdají čtyři celky systémem každý každým. Kromě Plzně se z české části kvalifikovala Sparta, z moravské Vítkovice, poslední bitva je ještě mezi Brnem a Jihlavou.