Šancí jsme měli dost, ale Hrubec chytal fantasticky, mrzí Lva

8.12.2016

Michal Belšán

Ohlasy TRI

Plzeň - Západočeši se s druhým Třincem prali statečně, ale nakonec padli nejtěsnějším možným rozdílem. „Bohužel jsme neproměnili šance, kterých jsme měli dost,“ znělo po zápase z kabiny.

Ty největší příležitosti měli Lukáš Pulpán s Jakubem Lvem. První jmenovaný trefil tyčku, druhý pak břevno. „Chyběl opravdu kousíček, bohužel se to pak od tyčky odrazilo ven a ne do branky,“ smutnil Lukáš Pulpán. „Šance jsme si vytvářeli, ale měli jsme je využít. Bohužel jsme trefili dvakrát tyčku a pak ke konci dostali smolný gól,“ doplnil ho Jakub Lev.

„Když nedáme gól, nemůžeme chtít vyhrát,“ ví Pulpán. Pro slova se mu tak po zápase těžko chodilo. „Výsledek 0:1 je velká škoda, bohužel. V prostřední části jsme mohli dát góly, šance tam byly,“ ví plzeňský obránce.

Právě Pulpán byl u jediného gólového momentu. Po přihrávce Jakuba Petružálka z levého křídla se dostal ke kotouči, ale nedokázal jej odpálit tak, jak si představoval a Rostislav Marosz to potrestal. „Já už jsem se mu tam pak jen snažil lehnout a zblokovat to, bohužel mě to ale asi i trochu trefilo a byl to gól,“ popsal inkriminovanou situaci jednatřicetiletý bek.

Gólman Ocelářů Šimon Hrubec dnes tedy pochytal všech 31 střel Plzně a připsal si sedmé čisté konto v sezoně. Má jich nejvíce z celé soutěže. „Chytal fantasticky,“ uznává Jakub Lev. „I přesto jsme ty góly měli dát. Někdy jsme to vyřešili špatně a párkrát ho zachránila ta tyčka...“ smutní plzeňský forvard.

Druhá třetina se hrála v komorní atmosféře, plzeňský kotel totiž na protest odmítal fandit. „Důvod toho neznám, ale samozřejmě je lepší, když fandí,“ vzkazuje na dálku Pulpán, kterému přitaká Lev: „To ticho je zvláštní. Bylo to nepříjemné, tudíž jsme měli radost, když pak ve třetí třetině už zase začali fandit.“

Škodovku čeká další zápas v neděli v Chomutově, půjde o poslední duel před reprezentační přestávkou. „Bude to složité, poslední zápasy s nimi bývaly často přestřelky. Jedeme tam ale s tím, že musíme udělat maximum pro tři body,“ říká za kabinu Jakub Lev. „Musíme se z dnešní porážky oklepat a připravit se na to důkladně,“ ví Lukáš Pulpán.

Duel s Piráty rozehraje Škodovka v neděli již od 15:30 hodin.

Fotogalerie

Jaroslav Kracík sleduje letící puk. Tomáš Hrnka se snaží tečovat střelu. Petr Kadlec a zbyněk Irgl končí na ledě. Nicholas Johnson střílí mezi nohama obránce. Peter Čerešňák se snaží zastavit střelu. Petr Kadlec sleduje střelu Třince. Jaroslav Kracík se vrhá za pukem. Jakub Lev rozjíždí akci Plzně. Jakub Koreis na buly. Jakub Lev se snaží odebrat soupeři puk.
 

 
 

Partneři