Primátor přijal medailisty HC Plzeň 1929

HC Plzeň 1929 má za sebou mimořádně úspěšnou sezónu v mladších kategoriích, která skončila ziskem hned tří sérií medailí!

Mladší dorost v ELIOD extralize postoupil ze své skupiny z druhého místa a probojoval se až do závěrečného turnaje čtyř nejsilnějších týmů v Hradci Králové. Nakonec z toho byly bronzové medaile. O tituly se postaral starší dorost i junioři. V NEON extralize staršího dorostu postoupil kádr HC Plzeň 1929 ze čtvrtého místa divize do play-off a kráčel jím suverénně. Ve čtvrtfinále porazil Chomutov 2:1, v semifinále Jihlavu 2:0 a opanoval i finále, kde porazil Kometu Brno 2:0. Zlatými medailemi se pyšní také junioři, kteří kralovali DHL extralize. Hned ve čtvrtfinále vyřadili pražskou Spartu výhrou 4:2, následně Kometu Brno 3:2 a pro titul si dokráčeli po jasné výhře nad Třincem 3:0 ve finále.

Ve středu 14. června medailové týmy HC Plzeň 1929 oficiálně přijal primátor Martin Zrzavecký spolu s radním pro sport Petrem Chvojkou v obřadní síni plzeňské radnice. Nechyběly velké gratulace a přání mnoha úspěchů do budoucnosti. „Já si myslím, že to je základ pro to, aby plzeňský hokej do budoucna měl velký úspěch a aby hrál o nejvyšší příčky. Když jsem sledoval zápasy a na některých jsem i osobně byl, tak si říkáte: děláme to tady dobře,“ uznal primátor po oficiální části.

Početnou výpravu na radnici doprovodili za vedení místopředseda představenstva Hockey Club Plzeň 1929 Jiří Hanzlík a sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák. „Za hokejový klub bych chtěl klukům strašně moc pogratulovat. Udělali jste skvělé jméno plzeňskému hokeji, především mládežnickému. Jenom nezapomeňte, že už je to dávno minulost a z hokejisty, který se kouká do minulosti, nikdy nic nebude. Zase nás čeká práce. Chtěl bych poděkovat i městu Plzeň za dlouholetou podporu mládežnického hokeje. Trenérům i hráčům ještě jednou velká gratulace. Nevím, jestli vůbec nějaký klub pamatuje takové úspěchy. Kluci, ještě jednou díky,“ řekl při slavnostním přijetí Jiří Hanzlík.

Směrem k městu navíc nechybělo ani poděkování za podporu hokejové akademie, která v tomto roce vznikla v Plzni.

FOTOGALERIE ZDE!


Související články

Čtvrtfinále s Olomoucí opět po dvou letech. Jak probíhalo v roce 2016?

Čtvrtfinále 2015/16

Novinářské akreditace pro zápasy play-off

Novinářské akreditace

Plzeň dosáhla na bodový rekord a ovládla základní část. A co říkají ostatní čísla?

Statistiky základní části

Prodej on-line vstupenek již funguje bez problémů

vstupenky on-line

Aktuálně na webu

Plzeňská jízda

Všechny plzeňské týmy v akci! Kdy a kde?

Starší dorost v play-off

Starší dorost čeká ve čtvrtfinále západočeské derby!

ČF4: SLA - PLZ 2:3

ČF4: Junioři na Slavii odvrátili mečbol, rozhodne se v neděli v Plzni!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida