Primátor přijal medailisty HC Plzeň 1929

HC Plzeň 1929 má za sebou mimořádně úspěšnou sezónu v mladších kategoriích, která skončila ziskem hned tří sérií medailí!

Mladší dorost v ELIOD extralize postoupil ze své skupiny z druhého místa a probojoval se až do závěrečného turnaje čtyř nejsilnějších týmů v Hradci Králové. Nakonec z toho byly bronzové medaile. O tituly se postaral starší dorost i junioři. V NEON extralize staršího dorostu postoupil kádr HC Plzeň 1929 ze čtvrtého místa divize do play-off a kráčel jím suverénně. Ve čtvrtfinále porazil Chomutov 2:1, v semifinále Jihlavu 2:0 a opanoval i finále, kde porazil Kometu Brno 2:0. Zlatými medailemi se pyšní také junioři, kteří kralovali DHL extralize. Hned ve čtvrtfinále vyřadili pražskou Spartu výhrou 4:2, následně Kometu Brno 3:2 a pro titul si dokráčeli po jasné výhře nad Třincem 3:0 ve finále.

Ve středu 14. června medailové týmy HC Plzeň 1929 oficiálně přijal primátor Martin Zrzavecký spolu s radním pro sport Petrem Chvojkou v obřadní síni plzeňské radnice. Nechyběly velké gratulace a přání mnoha úspěchů do budoucnosti. „Já si myslím, že to je základ pro to, aby plzeňský hokej do budoucna měl velký úspěch a aby hrál o nejvyšší příčky. Když jsem sledoval zápasy a na některých jsem i osobně byl, tak si říkáte: děláme to tady dobře,“ uznal primátor po oficiální části.

Početnou výpravu na radnici doprovodili za vedení místopředseda představenstva Hockey Club Plzeň 1929 Jiří Hanzlík a sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák. „Za hokejový klub bych chtěl klukům strašně moc pogratulovat. Udělali jste skvělé jméno plzeňskému hokeji, především mládežnickému. Jenom nezapomeňte, že už je to dávno minulost a z hokejisty, který se kouká do minulosti, nikdy nic nebude. Zase nás čeká práce. Chtěl bych poděkovat i městu Plzeň za dlouholetou podporu mládežnického hokeje. Trenérům i hráčům ještě jednou velká gratulace. Nevím, jestli vůbec nějaký klub pamatuje takové úspěchy. Kluci, ještě jednou díky,“ řekl při slavnostním přijetí Jiří Hanzlík.

Směrem k městu navíc nechybělo ani poděkování za podporu hokejové akademie, která v tomto roce vznikla v Plzni.

FOTOGALERIE ZDE!


Související články

Rozpis Ligy mistrů: Škodovka začne doma s Luganem

Rozpis Ligy mistrů

Když jde o milióny, srdce jde stranou - rozhovor s Jaroslavem Špačkem o uplynulém MS

Jaroslav Špaček

V Lize mistrů narazíme na úřadující šampiony

Los Ligy mistrů

Losování soutěže se Zpravodajem INDIÁN

SOUTĚŽ

Aktuálně na webu

Rozpis Ligy mistrů

Rozpis Ligy mistrů: Škodovka začne doma s Luganem

Biotronik Praha

Biotronik zůstává partnerem HC Škoda Plzeň i pro další sezónu

TRÉNUJ JAKO INDIÁN

Projekt Trénuj jako indián pokračuje!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida