Primátor přijal medailisty HC Plzeň 1929

HC Plzeň 1929 má za sebou mimořádně úspěšnou sezónu v mladších kategoriích, která skončila ziskem hned tří sérií medailí!

Mladší dorost v ELIOD extralize postoupil ze své skupiny z druhého místa a probojoval se až do závěrečného turnaje čtyř nejsilnějších týmů v Hradci Králové. Nakonec z toho byly bronzové medaile. O tituly se postaral starší dorost i junioři. V NEON extralize staršího dorostu postoupil kádr HC Plzeň 1929 ze čtvrtého místa divize do play-off a kráčel jím suverénně. Ve čtvrtfinále porazil Chomutov 2:1, v semifinále Jihlavu 2:0 a opanoval i finále, kde porazil Kometu Brno 2:0. Zlatými medailemi se pyšní také junioři, kteří kralovali DHL extralize. Hned ve čtvrtfinále vyřadili pražskou Spartu výhrou 4:2, následně Kometu Brno 3:2 a pro titul si dokráčeli po jasné výhře nad Třincem 3:0 ve finále.

Ve středu 14. června medailové týmy HC Plzeň 1929 oficiálně přijal primátor Martin Zrzavecký spolu s radním pro sport Petrem Chvojkou v obřadní síni plzeňské radnice. Nechyběly velké gratulace a přání mnoha úspěchů do budoucnosti. „Já si myslím, že to je základ pro to, aby plzeňský hokej do budoucna měl velký úspěch a aby hrál o nejvyšší příčky. Když jsem sledoval zápasy a na některých jsem i osobně byl, tak si říkáte: děláme to tady dobře,“ uznal primátor po oficiální části.

Početnou výpravu na radnici doprovodili za vedení místopředseda představenstva Hockey Club Plzeň 1929 Jiří Hanzlík a sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák. „Za hokejový klub bych chtěl klukům strašně moc pogratulovat. Udělali jste skvělé jméno plzeňskému hokeji, především mládežnickému. Jenom nezapomeňte, že už je to dávno minulost a z hokejisty, který se kouká do minulosti, nikdy nic nebude. Zase nás čeká práce. Chtěl bych poděkovat i městu Plzeň za dlouholetou podporu mládežnického hokeje. Trenérům i hráčům ještě jednou velká gratulace. Nevím, jestli vůbec nějaký klub pamatuje takové úspěchy. Kluci, ještě jednou díky,“ řekl při slavnostním přijetí Jiří Hanzlík.

Směrem k městu navíc nechybělo ani poděkování za podporu hokejové akademie, která v tomto roce vznikla v Plzni.

FOTOGALERIE ZDE!


Související články

První čtvrtina extraligy minulostí. Jak si v ní vedla Škodovka statisticky?

Hlavní zprávy

V pátek poprvé vychází zpravodaj Indián!

Hlavní zprávy

Hledáme posilu do fanshopu!

Hlavní zprávy

Extraligu čeká souboj Kubalíků!

Hlavní zprávy

Aktuálně na webu

Juniorský hokej

Junioři se představí dvakrát doma, starší dorostenci jen jednou!

Rozhovor

Bez dobré týmové práce a bojovnosti bych tolik branek nedal, říká skromně reprezentant Jan Matiášek

Akce ve fanshopu

Za pultem fanshopu řádili Lukášové Sochůrek a Kaňák!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida Hra generali puk