Plzeň v CHL narazí na Nitru a norský Stavanger!

Curych – Plzeň vstoupí do hokejové ligy mistrů souboji se slovenským mistrem HK Nitra a norským celkem Stavanger Oilers! Rozhodl o tom los, který se odehrál v Curychu.

Stavanger se v minulé sezoně stal absolutním králem Norska. Nejenže vyhrál základní část o čtyři body před druhým Lørenskogem, ale navíc získal i mistrovský titul. Ve čtvrtfinále vyhrál 4:0, posléze v semifinále rozhodl v sedmé bitvě se Storhamarem a ve finále se utkal právě s Lørenskogem, který porazil 4:2. Olejáři tak mohli oslavit šestý titul z posledních sedmi sezon. Nejproduktivnějším hráčem v základní části byl Kanaďan s italskými kořeny Josh Soares, který posbíral 67 bodů ve 44 utkáních.

Nitře se podařilo poprvé v historii vyhrát slovenskou Tipsport ligu. V základní části obsadila druhé místo s devítibodovou ztrátou na Košice, které ovšem vypadly v semifinále. To Nitra si postupně poradila se Žilinou, Zvolenem a ve finále s Bánskou Bystricí, jíž zdolala 4:2 na zápasy. Klubové bodování v základní části ovládl kanadský forvard David Laliberté, ačkoliv nastoupil pouze ke 37 z 52 zápasů. Dokázal v nich totiž vstřelit 19 branek a přidat 23 asistencí. V týmu působil také obránce Branislav Mezei, který v sezoně 2009/2010 odehrál 19 utkání v Plzni.

Stanvanger Oilers i HK Nitra už narozdíl od indiánů mají s Ligou mistrů ve stávající podobě své zkušenosti. Norský celek se zúčastnil obou dosavadních ročníků, přičemž v tom letošním dokázal ovládnout svoji skupinu a postoupit do vyřazovací fáze. Zde ale nestačil v prvním kole na Eisbären Berlín a po výsledcích 3:3 a 0:3 se se soutěží rozloučil.

O rok dříve skončil norský suverén na druhém místě čtyřčlenné skupiny, vzhledem k tehdejšímu postupovému klíči se ale do play-off nepodíval.

Nitra si vyzkoušela Ligu mistrů poprvé v letošní sezóně. V náročné skupině D se ale utkala se suverénním Libercem a švédskou Skellefteou a v náročné konkurenci získala jediný bod. Na první výhru na scéně Champions Hockey League tak stále čeká.


Související články

Liga mistrů již zná rozdělení týmů do košů před losem základních skupin!

CHL 2018/19

V play-off CHL vyzvou indiáni švýcarské Lugano

CHL los

Výherce zájezdu do Norska Lukáš Havel: Na tenhle zážitek nezapomenu

Výherce

Výhra indiánů v Norsku? Jeden z největších zážitků, říká fanoušek Jan Vančura

Fanoušci

Aktuálně na webu

Rozpis Ligy mistrů

Rozpis Ligy mistrů: Škodovka začne doma s Luganem

Biotronik Praha

Biotronik zůstává partnerem HC Škoda Plzeň i pro další sezónu

TRÉNUJ JAKO INDIÁN

Projekt Trénuj jako indián pokračuje!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida