Peter Čerešňák a David Sklenička prodloužili smlouvy!

Plzeň – Indiánům se v aktuální sezóně daří, vyhřívají se na špici extraligové tabulky. Je však potřeba myslet i do budoucnosti, proto si klub pojistil služby pilířů obrany Petera Čerešňáka a Davida Skleničky.

Peter Čerešňák

Čtyřiadvacetiletý urostlý bek, který váží téměř sto kilo, přišel na západ Čech v loňské sezóně z Vítkovic. V základní části vstřelil jednu branku a přidal šest asistencí, v play-off se v jedenácti utkáních zaskvěl bilancí 3+3. V aktuálním ročníku naskočil do čtyřiadvaceti duelů, zapsal šest kanadských bodů (1+5) a ve statistice plus/mínus ho zdobí +11. Zapsal i tři body v sedmi zápasech reprezentace v loňské sezóně. „Je to vysoký pravák, který odvádí stabilně dobré výkony. Tudíž o něj dlouhodobě stojíme, je to takový náš pilíř obrany,“ popisuje sportovní ředitel indiánů Tomáš Vlasák. Smlouva byla prodloužena o dva roky.


David Sklenička

Jednadvacetiletý zadák okusil extraligu v Plzni již v sezóně 2014/15. Na západ Čech zamířil v juniorskému věku, v zádech ale již měl tou dobou celý ročník v první lize v dresu Berouna. Předloni zapsal v základní části na své konto osm bodů, vloni devět, letos již čtyři. Důležitá statistika +/- je aktuálně na +10. Před rokem v reprezentaci naskočil k pěti zápasům, letos ke dvěma. „Je mladý hráč, který má velký potenciál se dále rozvíjet, určitě i pro národní tým. Navíc je to bek, co dokáže přitvrdit, pro nás jasná volba,“ říká Tomáš Vlasák. Smlouva byla prodloužena o rok.


Související články

Všechny plzeňské týmy v akci! Kdy a kde?

Plzeňská jízda

Prodej vstupenek pro pátý zápas čtvrtfinále PLAY-OFF

PLAY-OFF VSTUPENKY

Hokejová tombola 50:50

Hokejová tombola 50:50

Prezidentský pohár je vystaven ve fanshopu u Home Monitoring Arény!

Prezidentský pohár

Aktuálně na webu

ČF1: KOM - PLZ 0:3

ČF1: Mladší dorost vyloupil Brno a je krůček od postupu!

Plzeňská jízda

Všechny plzeňské týmy v akci! Kdy a kde?

OF2: SDO: PLZ - ZLN 8:2

OF2: Starší dorostenci nedopustili drama, Zlín tentokrát rozstříleli a jsou blízko čtvrtfinále!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida