Osmáci zářili i ve třetím hracím dni!

Plzeň - Osmáci mají za sebou třetí turnajový den dlouhodobé soutěže, ze čtyř utkání ztratili jediný a jsou tak nadále lídrem své skupiny.

Rozdělení družstev do základních skupin:

Skupina „A“- Karlovy Vary / Třemošná / Sparta Praha / Mladá Boleslav / Kladno

Skupina „B“- Chomutov / Litvínov / Plzeň / Liberec

Skupina „C“- Slavia Praha / České Budějovice / Hradec Králové / Pardubice

Skupina „D“- Jihlava / Kometa Brno / Třinec / Vítkovice

Celkové organizace soutěže pro sezónu 2017/2018

Každé přihlášené družstvo se během celého soutěžního období sezóny (říjen 2017 až březen 2018) zúčastní 4 turnajů. Výjimkou je družstvo, které se po základní části ve skupině A umístí na posledním 5.místě. Toto družstvo se zúčastní pouze tří turnajů ve své skupině. Na každém z turnajů základní části se každé družstvo střetne vždy se dvěma soupeři (s každým 2x20 minut čistého času). Z toho celkem 3x na turnaji o 3 účastnících v základní skupině a 1x v rámci závěrečného finálového turnaje (rozdělení dle celkového umístění v kvalifikační skupině). Každý účastník v rámci své skupiny opět uspořádá 1 miniturnaj a 2x vyjede k soupeřům.

Finálové turnaje (každý o 4 účastnících - dle umístění ve skupinách – systém nasazení o 1.-4.místo „všichni první“, o 5.-8.místo „všichni druzí“ o 9.-12. místo „všichni třetí“ a o 13.- 16. místo „všichni čtvrtí“) se hrají formou semifinále/finále a o pořadí. Právo na uspořádání finálových turnajů bude mít vždy ten klub, který měl v porovnání s ostatními účastníky daného turnaje nejlepší výsledky v základní skupině (nejvíce bodů, případně lepší brankový rozdíl, atd.)

Hracím dnem budou vždy středy, kdy se nehrají utkání ŽL. Nevzniká tak termínová kolize se ŽL ani se soutěžemi MD. Trenérům doporučujeme tuto nadstavbovou soutěž využít motivačně a výběrově i směrem ke školním povinnostem svých hráčů. Díky možnosti zařazovat hráče ze spádové oblasti (a navíc i max. 8 mladších hráčů) doporučujeme nominovat pouze ty hráče, kteří nemají školní problémy a jsou pro klub perspektivní.

Kategorie: pro hráče r.n. 2004 (a navíc max. 8 hráčů r.n. 2005 a ml.) – družstvo je možné pro turnajová utkání doplnit o „hostující“ hráče z klubů ve spádové oblasti (v případě dohody o uvolnění s mateřským klubem). Hráči hrají na platné registrace („hostující“ hráči na registraci svého klubu)

Herní systém v kvalifikačních skupinách:

- v každém kval. turnaji hrají 3 družstva a 4. družstvo (ve sk.A i 5.) má volno
- každý s každým 2x20 minut čistého času
- každých odehraných 20 minut se bodově hodnotí jako samostatný zápas do dlouhodobé turnajové tabulky (V-2b.,R-1b.,P-0b.)
- úprava ledu je po každých odehraných 40ti minutách, rozbruslení (10´) je před každým utkáním v turnaji.
- tresty jako v utkání ŽL (v případě vyššího trestu může hráč v následujícím utkání nastoupit)

Výsledky prvního hracího dne (18.10.2017)

HC Litvínov – Piráti Chomutov 1:1, 1:0

Výsledky druhého hracího dne (21.11.2017)

Bílí Tygři Liberec
1:2, 3:0

3:0, 2:1

Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov 0:2, 4:0

Výsledky třetího hracího dne (21.11.2017)

4.      CHOMUTOV          2        1       5     7:14     5

Tým Plzně má odehráno dvanáct duelů, ostatní mužstva osm. Příští turnajové klání se koná 21.2.2018 v Litvínově, indiáni mají volno.