Máme dost silný tým na úspěch, věří David Stach

Plzeň - Pětadvacetiletého útočníka Davida Stacha vídáme ve škodováckém dresu druhou sezonu, šikovný forvard letos patří k nejproduktivnějším indiánům. Centr druhé útočné formace si v probíhající sezoně připsal v devatenácti utkáních šestnáct bodů, když sedmkrát sám překonal gólmany soupeřů, devětkrát asistoval u tref svých parťáků. Díky těmto počinům patří Stachovi devátá příčka v celkovém bodování TELH!

Davide, jak tráví reprezentační pauzu lídr tabulky?
Měli jsme tři dny volna, teď zase budeme tři dny tvrdě trénovat. Pak bude následovat jeden volný den a potom už se budeme připravovat hlavně na další zápas.

Dá se říci, v jak odlišném rozpoložení zastihla indiány reprezentační přestávka letos, než tomu bylo loni, kdy se týmu nedařilo?
Je to jiné, protože kdybychom byli i teď v tom loňské rozpoložení, tak určitě nemáme tři dny volna. Tréninky jsou ale pořád podobně náročné, nyní jsou hlavně takové kondiční, je třeba to vydržet. Potom už přijde zase klasický zápasový rytmus.

Takže nabíráte síly do důležité části sezony?
Nabíráme hlavně kondici, abychom právě potom tu sílu měli.

I pro vás osobně je to úplně jiná sezona, loni přišlo nepříjemné zranění, letos se vám vyhýbají. Jak si to užíváte, když nastupujete do zápasů v klidu a pohodě?
Jsem samozřejmě rád, že jsme první. A také si myslím, že máme dost silný tým na to, abychom letos udělali úspěch. Nesmíme však nic podcenit a makat dál. Oproti loňsku je to každopádně veliký rozdíl, když jsme první, nemusíme nahánět body, to teď musí ostatní týmy.

Daly vám urputné zápasy se Spartou a Mountieldem směr, jakým by se tým mohl prezentovat ve vyřazovacích bojích? Škodovka v těchto duelech předváděla opravdu zodpovědné výkony ze zabezpečené obrany.
Ty naše poslední nuly plynou hlavně z famózní formy Míry Svobody, který chytá opravdu výborně. Tyhle těžké duely prostě letos zvládáme lépe my a získáváme důležité body.

Jak jste spokojení s využíváním přesilových her, se kterými měla Plzeň hlavně na začátku sezony problémy?
Tak ty přesilovky stále nejsou dobré, ale například v posledním utkání v Pardubicích už to bylo lepší. Máme ještě půl sezony na to, abychom je vylepšili.

Cítíte větší zodpovědnost vůči tomu, že máme status lídra? Ostatní týmy se na vás o to více připravují, jak se s tím hraje?
Myslím si, že jde v tomto případě spíše o soupeře, kteří do Plzně jezdí s větším respektem. Pro nás je to snadnější, když jsme na prvním místě, protože ostatní mužstva sem jedou s tím, že se u nás pokusí vyhrát. Loni sem jezdili s tím, že v Plzni vyhrají.

Velká změna nastala i na tribunách, jak si užíváte přízeň plzeňských fanoušků?
Tak to je fantastické, naprosto super. Atmosféra na našem zimáku je skvělá, u nás přijde sedm tisíc lidí, kteří udělají peklo. Třeba v Pardubicích taky bylo sedm tisíc lidí, ale bylo to jako v divadle. Je to obrovský rozdíl, pokud přijde plný dům, tak se hned hraje úplně jinak.

Ještě zůstaňme u fanoušků – vnímáte vy osobně, když na vás fanoušci cizích týmu křičí vulgarity, uráží vás to?
Já chodím na hokej odmalička a ještě jsem nezažil, aby se při zápasech fandilo jenom slušně. V určité míře je to snesitelné, nemělo by se sprostě nadávat konkrétním hráčům, ale když je to nějaký pokřik, tak to prostě k hokeji patří.

Nemrzí vás při pohledu na reprezentační soupisku, kde figuruje řada plzeňských hráčů, že na vás tentokrát nezbylo místo?
Tak samozřejmě bych tam rád byl, ale je to pro mě motivace, abych pořádně makal. A třeba se tam mohl dostat příště.


Související články

Na kondici a rozvoji dalších předností se musí pracovat celý rok, říká Jan Snopek

Rozhovor Jan Snopek

Hokej mě baví, odpočívám až po sezóně, říká Kristián Kolář

Kristián Kolář

Chci být platným členem týmu a pomoci Plzni tam, kam patří, hlásí Vojtěch Němec

Rozhovor Vojtěch Němec

Tomáš Vlasák: Naše hra se mi líbí, šanci na semifinále určitě máme

Tomáš Vlasák

Aktuálně na webu

Fotbalového utkání

Škodováci odehráli fotbalový duel v Liticích, zápas pro ně skončil vítězně

PRODEJNÍ STŘEDA

Michal Moravčík a David Sklenička se prodejní středou v klubovém fanshopu rozloučili s fanoušky

Nejmladší v přípravě

Nejmladší indiáni mají po vzoru A-mužstva za sebou své první tréninkové dávky na suchu!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida