Machy nás v bráně drží, ale my nepomáháme, mrzí Kubalíka

Plzeň – Indiáni na libereckém ledě nenavázali na první letošní výhru, kterou si připsali ve Zlíně, s místními Tygry totiž prohráli 1:2. Další nepovedený mač hodnotil Dominik Kubalík.

A přitom to se Škodovkou zkraje střetnutí nevypadalo vůbec zle! Už ve druhé minutě se po pasu Miroslava Indráka přesnou střelou švihem prosadil Dominik Kubalík: „Myslím si, že jsme začali přesně tak, jak jsme si řekli. Hráli jsme jednoduše, agresivně a dostali se do vedení 1:0. Poté se nám nabídly další dobré příležitosti, měly jsme trestné střílení, pak i Kuba Lev měl velikou šanci, ale nic jsme neproměnili.“ Ano, to byla veliká škoda. Schleissovo trestné střílení lapil liberecký gólman Will a dorážku Lva do prázdné brány zastavil na poslední chvíli betonem. S Plzeňskými to rázem začalo jít z kopce. „Dostali jsme sice na 1:1, ale po první třetině to ještě nebylo tak špatné. Potom jsme zase úplně přestali hrát a Liberec se do toho dostal, byl lepším týmem,“ uznává západočeský střelec.

Paradoxem utkání byl druhý gól Severočechů, který zaznamenal Mário Bližňák, jenž ještě v jarním play-off bojoval za tým s okřídleným šípem na prsou. Po Eriku Hrňovi, který Plzeň sestřelil v utkání s Třincem, se tak slovenský forvard stal už druhým bývalým harcovníkem, jehož trefa uzemnila plzeňské naděje na úspěch do té nejtemnější propasti. „Byl to Máriův typický gól, on má rád tyhle dorážky a situace kolem branky. Umí to dobře a znovu to potvrdil. Je to divný, že ho dal zrovna nám, ale už je to prostě tak – hraje za Liberec a bojuje pro ně,“ říká Kubalík.

A co dál? Jak ven z této šlamastyky, když už v dalším kole hostí indiáni dalšího velmi nepříjemného soka z Olomouce? „Musíme se z toho poučit, dáváme málo gólů. Samozřejmě, že jen na jeden gól se vyhrávat nedá, Machy nás v bráně drží, co to jen jde… Ale my mu prostě nepomůžeme,“ uvědomuje si Dominik Kubalík, že indiáni potřebují zlepšit produktivitu. A na závěr elitní útočník Škody dodává: „V kabině se o naší situaci bavíme, start to samozřejmě nebyl ideální. Ale teď na to nesmíme myslet, hodit to za hlavu, protože v pátek nás čeká další zápas a doufám, že to zvládneme.“


Související články

Indiáni míří k dohrávce do Liberce!

Preview

LIB - PLZ 2:1 - Na ledě mistra indiáni těsně nestačili

Report

Aktuálně na webu

Akce ve fanshopu

Tento způsob prodeje zdá se velmi vhodným! Ve fanshopu zodpovědně prodávalo trio Pejchar, Svoboda, Schleiss

Tisková zpráva

Hokejisté nadělovali dárky malým pacientům FN Plzeň

Rozhovor

Matyáš Kantner: Na premiérový start nikdy nezapomenu

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida