Kubalík, Němeček, Polívka - Jak si vede plzeňský trojlístek za mořem?

Před sezónou jsme vás informovali, že se tři nadějní odchovanci plzeňského hokeje vydali do severoamerických soutěží, a opustili tak české i evropské zimní stadiony. Víte, jak se jim za Atlantikem daří?

Dominik Kubalík

Zdroj: www.ontariohockeyleague.com

Tým

Plzeňský ostrostřelec se zkušenostmi ze seniorského týmu zamířil do celku Sudbury Wolves hrající severoamerickou OHL, Ontario Hockey League. Ve východní konferenci – Centrální divizi Vlkům patří zatím poslední - páté - místo, ale při průniku obou divizí v konferenci jsou Sudburští na pozici osm, tedy poslední postupové do play-off. Ve čtyřiatřiceti odehraných zápasech Kubalíkův tým posbíral třináct výher za dva body a přidal pět navíc po bodu. V týmu se mladší z bratrů Kubalíkových potkal s česko-německým kolegou Dominikem Kahunem, účastníkem mistrovství světa do osmnácti let v německých barvách.Osobní statistiky

Kubalík odehrál až na jediný zatím plnou porci zápasů za Vlky. Sedmnáctiletý útočník a odchovanec plzeňského hokeje si v nich připsal šest branek a navrch přidal ještě devět nahrávek. Jak sám Kubalík prozradil v rozhovoru, který přineseme v nejbližší době, úvodních dvacet zápasů nebylo podle jeho představ, ale nyní se situace obrací k lepšímu.


David Němeček

Zdroj: www.ontariohockeyleague.com

Tým

Důrazný obránce Němeček zamířil stejně jako Kubalík do severoamerické OHL, kde si jej vybral tým Sarnia Sting. Ten na rozdíl od Kubalíkových Vlků hraje Západní konferenci a v její Západní divizi patří celku Sarnie první místo. V hodnocení celé konferenci je to pak místo páté. Žihadla mají na svém kontě třiatřicet odehraných zápasů, v nichž devatenáctkrát vyhráli za dva body a třikrát za bod. V týmu je Němeček jediným Čechem, ale ne Evropanem. Společně s ním na soupisce vidíme dva ruské hráče a jednoho německého. Zbytek mančaftu je následně poskládán ryze ze severoamerických borců.

Osobní statistiky

Němeček za celek Sarnie odehrál jen třináct zápasů, ve kterých si do kolonky osobních statistik připsal jednu přesnou nahrávku, ze které spoluhráči vytěžili branku. Posbíral v součtu čtyři minusové body a osm trestných minut.


Patrik Polívka

Zdroj: whl.ca

Tým

Nadějný český gólman a účastník mistrovství světa do osmnácti let zamířil do severoamerické WHL, Western Hockey League. Konkrétně pak do týmu Victoria Royals. Polívkův tým se momentálně hraje Západní konferenci a v její B.C. Divizi je v současné době na třetím místě. Za již odehraných dvaatřicet zápasů sedmnáctkrát vyhrál za dva body a dvakrát za bod. Při průniku obou divizí, ze kterých se Západní konference skládá, se Royals momentálně nachází na příčce číslo pět (z deseti hodnocených týmů). Polívka je v téměř ryze kanadském týmu jediným Evropanem. V záplavě vlajek s javorovým listem na soupisce se kromě té české nacházejí v kontextu s hráčským kádrem ještě dvě americké.


Osobní statistiky

Polívka zatím v soutěži podává slibné výkony. V hodnocení Západní konference mu patří průběžné šesté místo ze čtrnácti hodnocených gólmanů. Nutno dodat, že je také nejlepším nováčkem s úspěšností přes 90%. Polívka už odchytal téměř 1400 hracích minut, ve kterých pomohl svému týmu k šestnácti výhrám a připsal si už dvě čistá konta.


Související články

Starší dorost míří do nadstavby. Play-off má již nyní jisté!

Juniorský hokej

Dorostenci se představí v domácím prostředí, junioři míří na východ Čech!

Juniorský hokej

Rovněž junioři vedou tabulku! Trenér Bruk: Plzeňská mládež má zvuk a jméno

Juniorský hokej

Play off máme jisté, ale chceme uhájit první místo, říká odhodlaně kouč Michal Straka

Juniorský hokej

Aktuálně na webu

Juniorský hokej

Starší dorost míří do nadstavby. Play-off má již nyní jisté!

mládežnické výběry

VTM opět nominovalo, ročníky 2004 se sejdou v Třemošné

Preview k zápasu

Odveta! Indiáni opět na svém ledě přivítají Kometu

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida