Karty jsou rozdány, indiány čeká ve čtvrtfinále Olomouc!

Plzeň – Obě série předkola play-off měly poměrně rychlý průběh, z postupu se radují Tygři a Olomouc. Právě s ní se Západočeši popasují v souboji o nejlepší čtyřku.

V letošních vzájemných soubojích si lépe vedl vítěz Prezidentského poháru. Olomouc na západě Čech nejprve padla ostudně 0:10, v odvetě se ale pomstila výsledkem 5:0. Jenže v Home Monitoring Aréně opět vyšla střelecky naprázdno a prohrála 0:6 a naposledy – koncem ledna, uspěli modrobílí na ledě svého soupeře 4:2. Karty jsou tak rozdány, čtvrtfinále startuje ve čtvrtek a pátek v Plzni, odvety se hrají v pondělí a úterý na Hané. My se nyní pojďme na letošní vzájemné duely podívat podrobně…

Jízdní řád čtvrtfinálové série

15.3.2018 - HC Škoda Plzeň vs. HC Olomouc od 16:00
16.3.2018 - HC Škoda Plzeň vs. HC Olomouc od 17:30

19.3.2018 - HC Olomouc vs. HC Škoda Plzeň
20.3.2018 - HC Olomouc vs. HC Škoda Plzeň

22.3.2018 - HC Škoda Plzeň vs. HC Olomouc (případně)

24.3.2018 - HC Olomouc vs. HC Škoda Plzeň (případně)

26.3.2018 - HC Škoda Plzeň vs. HC Olomouc (případně)

3.kolo – 12.9.2017 – PLZ vs. OLO 10:0 (2:0, 3:0, 5:0)

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Kvasnička, P. Kadlec (C), Pulpán, D. Sklenička, Moravčík, Jones – Straka, Mertl, Gulaš (A) – D. Kubalík, Stach, Indrák (A) – Kindl, Kracík, Kratěna – Schleiss, Preisinger, Hollweg – Kodýtek.
HC Olomouc Konrád (Matoušek) – Houdek, Ondrušek (A), Vyrůbalík (C), Škůrek, L. Galvas, Dujsík, J. Galvas – Strapáč, J. Knotek (A), Buc – Burian, Sundher, Skladaný – Holec, Herman, R. Vlach – Laš, Řípa, Jergl.

Branky a nahrávky: 5. Mertl (Straka), 12. Kindl (Kodýtek), 22. D. Kubalík (Stach, Indrák), 36. Stach (D. Kubalík), 36. Kratěna (Kracík), 44. Indrák (Pulpán, Mertl), 49. D. Kubalík (Stach, P. Kadlec), 50. Mertl (Gulaš), 53. Mertl (Gulaš), 54. D. Kubalík (Stach, Indrák).

Průběh utkání:0:0, 10:0.

Olomouc v Plzni nezačala nejlépe, již po devíti vteřinách musela do čtyř. Ostřelování indiánů však ustála. Již při hře v pěti na obou stranách jedovatě vypálil Sklenička z levého kruhu, když obdržel pěknou příhru zpoza branky. Následně se skóre měnilo. Konrád jen tak tak vyrazil pokus Straky u levé tyče, touš se odrazil mezi kruhy, odkud ho dvakrát dopravil do sítě Tomáš Mertl. Hanáci se osmělili v početní výhodě, kdy si až před Svobodu vybruslil Strapáč, na muže s maskou ale nevyzrál. Naopak na druhé straně zvonila branková konstrukce po akci Gulaš - Mertl. Zanedlouho poté se v Home Monitoring Aréně tleskalo ve stoje. V situaci jeden na jednoho si Denis Kindl udělal “dobrý den” z Jergla a následně nasadil kličku i Konrádovi a zakončoval do zcela prázdné klece soupeře. Snížit mohl díky zakrytému výsledku domácího gólmana ihned po buly Holec, ovšem mířil příliš nad. Naopak navýšení náskoku svých barev měl na holi opět Mertl, jeho teč pumelice Jonese se taktéž mezi tři tyče nevešla. V závěru třetiny se ještě Plzeň řítila do přečíslení, které vyřešila zpětnou přihrávkou právě na Jonese. Ten tvrdě pálil těsně vedle branky Konráda, Kodýtek ještě dorážel, brankář Mory si dokázal poradit.

Hned v úvodu prostřední periody oslovil Holec v situaci dva na jednoho Buce, ten skákavý puk promáchl. To modrobílí začali gólově. Stach předložil Dominiku Kubalíkovi mezi kruhy a puk div neskončil až na parkovišti před halou. V polovině utkání v oslabení zachytil rozehrávku Škodovky Skuhravý, ovšem v tísni zakončoval pouze bekhendem do náruče připraveného Svobody. Pro něj to byl tou dobou teprve pátý zákrok v zápase! Následně se do puku opřel Sklenička a dvakrát u pravé tyče dorážel i Kracík, Konrád si dokázal poradit. Pak ale ani on nestačil na dvojitý direkt indiánů. Nejprve Kubalík ve středním pásmu zachytil rozehrávku Hanáků a vyslal do sóla Davida Stacha, který uspěl svižnou střelou na lapačku. Za dalších čtyřicet vteřin vypálil z pravého kruhu Ondřej Kratěna, touš se po bloku obránců Olomouce k němu vrátil a šancí na reparát zkušený veterán nepohrdl - 5:0! Těsně před druhou sirénou ještě Kubalík posouval do nájezdu opět na Stacha, ten jen těsně černý nesmysl nezpracoval.

Poslední třetina začala v poklidném tempu, které rozčísli indiáni. Pulpán na místo rány od modré zvolil střílenou příhru mezi kruhy, odkud jemně protečoval pod břevno Miroslav Indrák. V přesilové hře doslova ukradl čestný úspěch Bucovi Svoboda, když proti jeho pokusu z mezikruží vytasil bleskurychlou lapačku. Poté domácí hráči povyprávěli Olomouci pohádku O Škodovce a sedmi trpaslících. Stach vyslal do samostatného úniku Dominika Kubalíka, jenž uspěl svižnou střelou mezi betony. Osmý gól přidal Tomáš Mertl, který z první zakončil z mezikruží pobídku v podání Gulaše. Hosté i tak neskládali zbraně. Vlach zachytil domácí rozehrávku, ale domácí stihli zakročit v čele se Svobodou a touš nakonec skončil jen na zadním mantinelu. Naopak na druhé straně došlo ke zkompletování hattricku. Gulaš z pravého kruhu oslovil k levé tyči najíždějícího Tomáše Metrla, jemuž prakticky pouze stačilo nastavit hůl. Druhý hattrick dokonal vzápětí Dominik Kubalík, který si vybruslil mezi kruhy a zavěsil přesně do pravé šibenice - 10:0! Závěr utkání se nesl ve znamení přesilové hry Olomouce, která ovšem již velké ohrožení domácí svatyně nepřinesla a kromě dvojciferného nastříleného počtu branek tak mohli indiáni slavit i čisté konto.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): My jsme se na zápas připravovali hodně, hráče jsme varovali, že do Plzně přijede tým bojovníků, se kterým jsme měli v minulé obrovské problémy. Kluci se na zápas skvěle připravili, vyrovnali jsme se soupeři v soubojích, měli jsme výborný pohyb. Ten výsledek je pro Olomouc samozřejmě hrozně moc krutý, napadalo nám tam vše, na co jsme sáhli. Z naší strany skvělý výkon.

Zdeněk Venera (HC Olomouc): Já si myslím, že ten výsledek hovoří za vše. Dnes nás Plzeň spláchla úplně jednoznačně. Nehráli jsme vůbec svoji hru dopředu, ani jsme nebránili dobře, dnešní výkon byl ve všem špatný. Plzeň nás zaslouženě přehrávala.

16.kolo – 22.10.2017 – OLO vs. PLZ 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Sochůrek) – Jones, Moravčík, D. Sklenička, Kindl, Čerešňák, Kvasnička – Gulaš (C), Mertl, D. Kubalík (A) – Indrák (A), Preisinger, Stach – Straka, Kracík, Schleiss – Hollweg, Kodýtek, Vracovský.
HC Olomouc Konrád (Falter) – Škůrek (C), Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek (A), J. Galvas, L. Galvas, Staněk – Eberle, J. Knotek (A), Laš – Skladaný, Sundher, Burian – Ostřížek, Mráz, Strapáč – J. Káňa, Herman, Holec.

Branky a nahrávky: 13. Škůrek (Vyrůbalík, Eberle), 19. J. Káňa (Holec), 28. Skladaný (Burian), 56. Ostřížek (Strapáč), 59. Škůrek (J. Knotek).

Průběh utkání: 0:0, 5:0.

V prvním vzájemném utkání letošní sezóny byli bezesporu lepším týmem indiáni, kteří svému soupeři nasázeli hned deset branek, zatímco střelci Kohoutů se nedokázali prosadit ani jednou. Především ze strany Olomouce se tak dalo očekávat vysoké tempo zápasu, neboť Hanáci chtěli odčinit předchozí debakl.

Domácí do zápasu opravdu naskočili rychle a jen po pár vteřinách zahrozil nejprve Eberle a po něm i Laš. Po nich se podařilo zpoza branky vyjet také Holcovi, ale Svoboda puk vypíchl a zabránil mu v zakončení. Hra se poté trochu uklidnila a akce na obou stranách začaly postrádat přesnost v koncovce. Za Plzeň mohl poprvé opravdu zahrozit až v desáté minutě Hollweg, kterému se podařilo zastavit puk těsně před Konrádem, ale než mohl zakončit, odtlačil jej jeden z domácích obránců.

Ve dvanácté a třinácté minutě se indiáni dvakrát za sebou provinili sekáním a Kohouti si tak mohli vyzkoušet 69 vteřin trvající přesilovou hru pět na tři, kterou se po dvaceti šesti vteřinách podařilo využít Davidu Škůrkovi. Ten napřáhl na vrcholu kruhu a propálil všechno, co mu stálo v cestě. Ve zbytku druhého trestu pak ještě nebezpečně tečoval Skladaný, ale puk pouze neškodně přeplachtil horní tyč.

Jen krátce po skončení přesilovky domácích se dostal do samostatného úniku Gulaš, ale Konrád si jeho kličku do bekhendu pohlídal a včas utěsnil prostor u tyče. Přesilovku si poté mohli vyzkoušet i indiáni, ale po většinu času měli potíže se usadit v útočném pásmu a z jediné nebezpečné šance vystřelil Indrák mimo branku. Minutu a tři čtvrtě před přestávkou se pak dostali do přečíslení tří proti dvěma domácí a Jan Káňa přesnou střelou nad lapačku rozvlnil síť za zády Svobody podruhé.

Do druhé třetiny se indiánům nástup povedl lépe a v polovině 22. minuty orazítkoval horní tyč Indrák. O dvě minuty později pak měl Konrád plné ruce práce s dorážkami Mertla a Gulaše. Olomouc ale srovnala tempo a ve 28. minutě udeřila potřetí. František Skladaný vypíchl puk z odsahu brankáře Svobody a z otočky ho poslal na vzdálenější tyč. O rychlou odpověď se mohl postarat Kubalík, který zůstal sám před Konrádem, ale přestřelil branku.

Ve třicáté druhé minutě se vysokou holí provinil Laš a hostům se naskytla čtyřminutová přesilová hra, ani tentokrát se jim však v početní převaze příliš nedařilo. Teprve na jejím konci zahrozil z rychlého útoku Straka, který se dostal k dorážce, ale Konráda se mu překonat nepodařilo. Na druhé straně se poté dostali do přečíslení Sundher se Skladaným, kterému ale střela příliš nesedla a Svoboda ji bez potíží skryl do lapačky. Po něm mohl zahrozit ještě Mráz, který z dorážky zamířil přesně mezi betony, ale plzeňský brankář snad patou brusle dokázal vykopnout puk mimo branku.

Krátce před přestávkou opět fauloval Laš, ale byli to domácí, kdo zahrozil na začátku poslední části, přihrávku prakticky do prázdné branky ale vystihl plzeňský obránce. Poté se dostal do samostatného úniku ještě Holec, ale Svoboda si jeho střelu pohlídal. Plzeň poté přidala na obrátkách, ale cestu přes Konráda stále ne a ne objevit. Olomouci se ale dařilo zahrozit z rychlých protiútoků, Knotek pouze vyprášil Svobodovy betony.

V jedenapadesáté minutě navíc Olomouc získala výhodu přesilové hry, ve které Svobodovy hodně zatopila a plzeňský brankář musel předvést to nejlepší, aby svému týmu udržel poslední naděje na vyrovnání. Ale i po skončení trestu měli domácí opět více ze hry, což korunoval pět minut před koncem střelou pod horní tyč David Ostřížek. V závěru pak měla Mora ještě čtyřminutovou přesilovou hru. V ní přidal pátou branku domácích David Škůrek.

Zbytek utkání už si Mora pohlídala a potřetí v řadě se tak mohla radovat z vítězství na domácím ledě. Naopak indiáni nebodovali teprve podruhé v sezóně.

Zdeněk Venera (HC Olomouc): Pro nás je vždy důležitý první gól. Důležité bylo, že jsme proměnili tu přesilovku pět na tři. Ten gól nás nastartoval. Vždycky, když se Plzeň nadechovala k nějakému většímu náporu v našem pásmu a začala dát dobře, tak se nám podařilo přidat další gól. Za stavu 3:0 už se hraje líp a pak už jsme věřili, že to dotáhneme k vítězství. Jsme moc rádi, že se nám podařilo navázat na předešlé dva domácí zápasy. A taky, že jsme proti Plzni dokázali udržet čisté konto, protože Plzeň dává spoustu gólů.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Domácí nás přehráli zbraněmi, které jsou jim vlastní – nasazení, bruslení, souboje. My jsme se jim v tom nevyrovnali. Zabila nás první třetina, kdy nám utekli do dvoubrankového vedení. Pak jsme měli takový záchvěv na začátku druhé třetiny, tam si myslím, že soupeře podržel gólman. Od třetího gólu byl zápas rozhodnutý, z naší strany to byla platonická snaha.

29.kolo – 8.12.2017 – PLZ vs. OLO 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Schleiss, Mertl, Gulaš (C) – Stach, Kracík, Indrák (A) – Straka, Kratěna, M. Chalupa – D. Kindl, Preisinger, Hollweg (A).
HC Olomouc Konrád (29. Falter) – Vyrůbalík (C), Jaroměřský, Ondrušek (A), Rutar, J. Galvas, Staněk – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, R. Vlach, Skladaný – J. Káňa, Strapáč, Ostřížek – Holec, Mráz, Jergl.

Branky a nahrávky: 5. D. Sklenička, 22. L. Kaňák (Straka, Kratěna), 29. Indrák (Kracík, Stach), 35. Stach (Mertl, J. Kindl), 39. Indrák (Jones, Kracík), 53. Kratěna.

Průběh utkání:0:0, 6:0.

Utkání odšpuntoval šancí na brankovišti Kracík v přesilové hře, z otočky ale jeho pokus na lapačku Konrád vytěsnil. Vzápětí se již diváci v Home Monitoring Aréně radovat mohli. David Sklenička dostal příliš mnoho prostoru u pravé tyče a nadvakrát procpal touš za čáru. Navýšit náskok Plzně mohl Indrák, který vlétl do pásma podél pravého mantinelu, vybruslil si mezi kruhy, ovšem gólman Olomouce zasáhl betonem. V palebné pozici se ocitl na levém kruhu také Jones, dělovou ranou však minul zařízení. Tisíciprocentní šanci měl na holi i Denis Kindl, na brankovišti však jeho střelu pod víko dokonalým zákrokem vytěsnil Konrád. Potrestat mohl domácí Holec, který pláchl do trháku, z pravé strany si na Svobodu pokusem na vzdálenější tyč nepřišel. Ještě před přestávkou se o vyrovnání z levého kruhu pokusil i Ostřížek, pokus pod břevno byl vytěsněn mužem s maskou Západočechů.

Úvod prostřední části se nesl ve znamení premiérové extraligové trefy. Lukáš Kaňák na modré udělal pár kroků směr brána a parádní trefou zamířil přesně k pravé tyči. Vzápětí mohl snížit z mezikruží Knotek, bekhendem Svobodu nepřekonal. Za nedlouho poté se mezi kruhy zjevil osamocený Kracík, který se neunáhlil, přihrál ještě k pravé tyči, kde Miroslav Indrák zakončil do prázdné a vyhnal Konráda z branky. Ten tak v letošní sezóně na západě Čech inkasoval za necelých devadesát minut hry třináct gólů. Faltra přivítal v brance dělovkou z pravé strany od modré Jones, lapačka gólmana Olomouce byla na místě. Z první se po křižné příhře opřel do puku i Gulaš, ani on skórem nepohnul. Pak ale již přišla kapitulace. David Stach vzal na sebe přečíslení dva na jednoho a dokonale vymetl bližší horní růžek. Před druhou sirénou ještě modrobílí splnili svým fanouškům prosbu o bůra, když milimetrovou příhru od modré od pravého mantinelu přetavil v pátý gól u levé tyče Miroslav Indrák.

Poslední část načal pokusem z mezikruží Stach, Faltr vytěsnil černý nesmysl mimo. Svoboda se na druhé straně vyznamenal dvěma skvostnými zákroky, když ze stejné pozice nadvakrát neuspěl Laš. Zuby si na plzeňském mágovi vylámal i Káňa, který neuspěl dorážkou u levé tyče. Za domácí odpověděl z levé strany z vrcholu kruhu Kindl, Faltr povolal do zbraně lapačku. S další šancí přispěchali Hanáci, když z mezikruží i v oslabení neuspěl ranou z první Burian. Pak se již skóre měnilo. Hosté propadli ve středním pásmu, do trháku se hnal Ondřej Kratěna, který rychlou kličkou zakončil mezi betony Faltra. Zbytek utkání se nesl za velkého aplausu domácích fanoušků a Západočeši tak domácí dvojboj s Olomoucí ovládli ve velkém stylu – 16:0!

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň) Narazili jsme na dalšího nepříjemného soupeře, museli jsme se na ně hodně připravit, jsou silní v defenzivě. Po dobrém napadání čtvrté lajny jsme vstřelili vedoucí gól, to nás do přestávky hodně uklidnilo, potom už to bylo dobré. Ve druhé třetině jsme proměnili šance a odskočili. Jsem rád, že i ve třetí třetině jsme hráli tak, jak jsme chtěli. Musím ocenit Olomouc, že i za takového stavu bojovala. Muselo to být atraktivní i pro diváky. Jsem rád ještě za ten šestý gól, kluky musím pochválit.

Zdeněk Venera (HC Olomouc): Výsledek vypadá docela jasně, na šance to ale dle mého tak jasné nebylo, ale Plzeň ukázala, že má ohromnou sílu v ofenzivě. Největší rozdíl byl v produktivitě. Z těch šancí, co jsme si vytvořili, jsme rozhodně měli dát nějaký gól. Dneska jsme vyhořeli v koncovce, oni si vypracovali náskok a pak už hráli v klidu. Musím kluky pochválit za třetí třetinu, bojovali a nezabalili to ani za stavu 0:5, to je tak jediná pozitivní věc za dnešní zápas.

42.kolo – 21.1.2018 – OLO vs. PLZ 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Sochůrek) – Jones, D. Sklenička, J. Kindl, Vráblík, L. Kaňák, Moravčík – Gulaš (C), Mertl (A), Straka – Pour, Kratěna, Schleiss (A) – Kantner, Kracík, Stach – Hollweg, Kodýtek, D. Kindl – Rubner.
HC Olomouc Konrád (Matoušek) – Dujsík, Vyrůbalík (C), Houdek (A), Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas, Staněk – Eberle, J. Knotek (A), Laš – Irgl, Strapáč, Burian – Jergl, Herman, Holec – Podlaha, Mráz, Ostřížek.

Branky a nahrávky: 19. J. Knotek (Eberle, Laš), 58. Houdek (Herman) – 16. Jones (D. Sklenička, Stach), 26. Mertl (L. Kaňák, Kracík), 32. Gulaš (L. Kaňák, Kracík), 59. Mertl (M. Svoboda).

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

Všechna tři předchozí utkání Olomouce s Plzní spojovala jediná skutečnost – domácí tým vždy vyhrál rozdílem třídy a udržel čisté konto. Indiáni v prvním a třetím utkání zvítězili 10:0 a 6:0, Kohouti ve druhém utkání vyhráli výsledkem 5:0. Dalo se tedy očekávat, že oba týmy půjdou do utkání naplno a diváky čeká ofenzivní a na góly bohatý zápas.

Vstup do utkání vyšel lépe Hanákům, kteří se po úvodním buly vrhli do útočného pásma a dokázali soupeře zatlačit, Západočeši se však rychle oklepali a převzali otěže zápasu do svých rukou. Na dlouhé minuty pak měli na ledové ploše převahu, jejich snažení ovšem chyběla nebezpečnější střelba. Olomouc hrozila z protiútoků a snažila se tlačit každý puk do předbrankového prostoru, který však hosté pečlivě bránili.

V desáté minutě Hanáci změnili přístup a přidali na střelbě, hned vzápětí nastřelili dvě tyčky a vynutili si přesilovou hru. Plzeň jim však důrazným napadáním nedopřávala prostor a držela puk daleko od své branky. Jen několik okamžiků po skončení trestu navíc zahrozil Mertl, který pálil z první a Konrádovi puk vypadl. Domácí obránci však včas uklidnili situaci kolem svého brankoviště. Na druhé straně zase ostrou střelou z úhlu a následnou dorážkou zahrozil Laš, ale skóre zůstalo nadále nezměněné.

Poprvé se změnilo v 16. minutě, když Plzeň vyrazila do útoku ve čtyřech hráčích, David Sklenička poslal puk do druhé vlny Nicholasi Jonesovi, který svou střelou rozvlnil síť za Konrádovými zády i skromný kotel hostujících fanoušků. Olomouc napjala všechny síly, aby ještě před přestávkou vyrovnala. Povedenou akci předvedl Jergl, kterému ale poté nevyšla přihrávka na najíždějícího Holce. Vyrovnat se podařilo až minutu před koncem třetiny Janu Knotkovi, který překvapil Svobodu zpoza jeho branky střelou do zad.

Také do druhé části vstoupili lépe domácí a po Eberleho střele se dostával k nebezpečné dorážce Knotek, ovšem puk před ním poskočil a olomoucký útočník netrefil ideálně. Téměř tři minuty Kohouti nepustili soupeře do svého obranného pásma, a naopak téměř bez ustání tlačili. Jergl měl odkrytý kus branky, ale nastřelil jen boční síť, Holec zase neuspěl v brejku proti Svobodovi.

Plzeň si vypracovala výraznější tlak až ve 26. minutě, kdy jí Olomouc nabídla přesilovou hru, a tu se také Indiánům podařilo využít, když Konrád vyrazil puk jen k Tomáši Mertlovi, a ten poslal puk do odkryté sítě. Ani tento trest Hanákům jako ponaučení nestačil, v následujících minutách nabídli soupeři další dvě početní výhody a tu druhou potrestal už po jedenácti vteřinách Milan Gulaš, po ukázkové kombinaci celé plzeňské formace.

Poté se Olomouc opět nadechla k protiútoku a Knotek nejprve nebezpečně tečoval, a poté i dorážel, ale Svoboda byl vždy včas na místě. V ideální střelecké pozici se o chvíli později ocitl Burian, ale puk dostal o kousek dál, než dosáhl. Čtyři minuty před přestávkou Plzeň opět trochu srovnala tempo a hra se začala přelévat ze strany na stranu, po dvou faulech ale sama vrátila Hanáky do tlaku. Mora tak mohla ještě snížit, když si Lukáš Galvas šikovně narazil puk s Jerglem a nebezpečně střílel z mezikruží. V následném zmatku na brankovišti však žádný z domácích hráčů nedokázal poslat puk do branky.

Také poslední dějství vyznívalo zpočátku lépe pro Hanáky, z územní převahy však nevytěžili žádnou šanci a po čtyřech minutách naopak z protiútoku zahrozil Straka, proti jehož střele musel Konrád ukázat mrštnou lapačku. Hned vzápětí zahrozili i Kohouti, když se k další dorážce tlačil Knotek, který ale zamířil vedle tyče.

Olomoucká převaha pokračovala, Plzeň hrozila ojedinělými výpady, které navíc často končily před první střelou. Na druhé straně se musel Svoboda ohánět proti Strapáčově tečované střele i proti následné dorážce Irgla. O chvíli později zahrozila třetí olomoucká formace, která si dvakrát v krátkém čase nabízela puk prakticky před prázdnou branku.

Pět minut před koncem zápasu Plzeň dvakrát nebezpečně zahrozila, nejprve se tlačil do brejku Schleiss, ale Strapáč se na poslední chvíli vrátil a odstavil ho od puku, hned vzápětí mohl střílet po přihrávce zpoza branky Kracík, který ovšem netrefil puk ideálně. Na druhé straně Jergl zůstal nehlídaný před Svobodou, ale ani tentokrát nedokázal puk poslat do sítě. Tři minuty před koncem však nabídl domácím přesilovou hru Straka a tu už po devíti vteřinách využil Tomáš Houdek. Olomouc se v závěru uchýlila ke hře bez brankáře, ale vyrovnat už se jí nepodařilo, naopak střelou do prázdné branky zpečetil vítězství Tomáš Mertl. Brankář Plzně Miroslav Svoboda si u tohoto gólu připsal asistenci.

Zdeněk Venera (HC Olomouc): Rozhodly dvě přesilovky ve druhé třetině, kdy se ukázalo, co pro Plzeň znamenají Mertl a Gulaš, kteří ty dva góly dali. My jsme měli zápas, kdy jsme se na góly nadřeli. Mohli jsme v první třetině i za celý zápas dát více gólů, šancí jsme měli docela dost. Když už mluvíme o těch přesilovkách, tak ke vší smůle se to vyloučení ještě znásobilo tím, že Knotek v obou dvou případech zlomil na prvním buly hokejku, takže jednou hrál bez hokejky, podruhé šel střídat a bylo to pět na tři. Toho samozřejmě takoví zkušení hráči, jako Mertl, Gulaš a celá ta první plzeňská pětka umí využít.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Z mého pohledu jsme tady odehráli asi nejlepší utkání za poslední dva roky. V předchozích zápasech jsme většinou byli pod drtivým tlakem domácích. Tentokrát byl obrázek hry lepší, byli jsme, myslím si, vyrovnaným soupeřem. Pomohli jsme si samozřejmě góly v přesilovkách, kdy jsme odskočili do dvoubrankového vedení, to bylo pro výsledek toho zápasu asi nejdůležitější.