Juniory čeká rozhodující duel semifinále! V neděli v HM Aréně!

Plzeň – Junioři přešli v šesti zápasech přes pražskou Spartu a v celé čtvrtfinálové sérii nasázeli jednatřicet branek! Nyní je čeká v semifinále HC Kometa Brno, hraje se na tři vítězné duely.

V jedné ze semifinálových bitev se utkají indiáni a Kometa. Oba celky se v základní části střetly dvakrát a vždy se radovali domácí – Brňané 3:1 a Západočeši dokonce 6:2. V zápasech se tak dá očekávat velké množství branek, stejně jako tomu bylo v případě obou mužstev do teď. Vždyť Plzeň zakončila základní část při skóre 213:136, Jihomoravané 181:129. Útoky tak platily v celé extralize ze nejlepší a třetí. Bodování první části soutěže ovládli dvaašedesátibodoví Matěj Chalupa a Filip Kokoška z Plzně, čtvrtým nejproduktivnějším hráčem juniorské extraligy byl brněnský Luboš Horký, jenž ztrácel šest bodíků. V play-off se na obou stranách nejvíce činí Matyáš Kantner (7+5) a Tomáš Havránek (5+6). Indiány třetí nejvyšší úspěšností zákroků, která dosahovala téměř dvaadevadesáti procent, držel často nad vodou gólman Filip Krasanovský. Naopak brněnští Dostál s Krčkem se nevyšplhali nad hodnotu devadesát. Na druhou stanu, prvně jmenovaný v rozhodujícím duelu čtvrtfinále udržel čisté konto proti Jihlavě.

V play-off jako tým nasbírali indiáni nejmenší počet trestných minut – padesát. Kometa byla čtvrtá – 111 – přidala ovšem nejvíce branek v oslabení – tři, to Západočeši žádný. Hra v nevýhodě obou celků byla témě totožná a z osmi mužstev vyřazovacích bojů se pohybovala zhruba ve středu. Naopak přesilové hry měla Plzeň nejlepší, využila jich osm z osmadvaceti. Brňané byli sedmí, s využitím sedmi ze osmatřiceti. Oba celky byly aktivní i co střelby – nejaktivnější Třinec vyslal 274 střel, druhá Plzeň 261 a třetí Brno 253.

Jak jsme již nakousli, Kometa zdolala Duklu po sedmi duelech. Jednalo se o souboj třetího se šestým. Brno přitom začalo dobře. Oba domácí duely byly sice nesmírně vyrovnané, ale nakonec vždy přišel úspěch v nájezdech. Ani třetí souboj, tentokrát v Jihlavě, šedesát minut nerozhodlo. A i nyní se radovali domácí – v prodloužení. Čtvrtým střetnutím získala Kometa tři mečboly po výsledku 5:2. V Brně ovšem domácí celek na postup nedosáhl, jak jinak než v prodloužení zvítězila Dukla, která před svými fanoušky dovedla sérii k rozhodujícímu mači po výsledku 5:2. Poté se již hráči z jihomoravské metropole probrali, zvítězili jasně 5:0 a jsou v tak semifinále.

Čtvrtfinálové boje:

Třinec (1.) vs. (8.) Zlín  4:2
Plzeň (2.) vs. (7.) Sparta 4:2
Brno  (3.) vs. (6.) Jihlava 4:3
Kladno (4.) vs. (5.) Motor  1:4

Semfinálové dvojice:

Třinec (1.) vs. Motor (5.) 
Plzeň (2.) vs. Brno (3.) 

Tabulka po základní části:Jízdní řád semifinálové série:

Neděle  19.3.2017   Plzeň vs. Kometa 5:2

Pondělí  20.3.2017   Plzeň vs. Kometa 2:3pp
		
Čtvrtek  23.3.2017   Kometa vs. Plzeň 3:4	

Pátek   24.3.2017   Kometa vs. Plzeň 5:1
		
Neděle  26.3.2017   Plzeň vs. Kometa od 15:00


Podrobnosti o sezóně ZDE!Rozhovor s hlavním trenérem Davidem Brukem

Pane trenére, jak byste zhodnotil sérii se Spartou?
Byla nesmírně těžká. Zápasy byly vyrovnané, často duely končily divokými výsledky. My jsme byli silnější a efektivnější v koncovce. V sérii nám také daleko lépe chytal brankář.

Co čekáte od semifinálové série s Brnem?
Opět to bude velice těžké. Brno hraje jiný styl hokeje ne Sparta. Prezentuje se nátlakovým pojetím, chodí do brejků. Já se domnívám, že série nemá favorita.

O play-off se často hovoří jako o soutěži gólmanů, trochu tento řád bouráte…
Není to tak, že bychom jen útočili a rezignovali na obranu. Snažíme se hrát z obrany, aby soupeř chodil, jak se říká, do plných. Máme ovšem v útoku velmi silné individuality a není třeba je příliš svazovat defenzivními úkoly, když jejich největší síla spočívá právě v útoku.

Ještě se snažíte věci pilovat nebo dostal prostor spíše odpočinek?
Po čtvrtfinále jsme samozřejmě klukům naordinovali odpočinek. Je potřeba si nějaký způsobem odpočinout psychicky i fyzicky. Od pátku se ovšem již intenzivně připravujeme na Brno. Ale nechceme vůbec nic měnit na naší organizace hry. Bylo by to v této situaci kontraproduktivní.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů!


Související články

Dorost má za sebou soustředění v Třemošné

SOUSTŘEDĚNÍ

HC Plzeň 1929 se opět po roce zúčastní Festivalu Sportu!

Festival Sportu!

Reprezentace do sedmnácti let se sejde v Třemošné!

Reprezentace U17

Reprezentační šestnáctka se sejde v Třemošné!

Reprezentace U16

Aktuálně na webu

Fotbalového utkání

Škodováci odehráli fotbalový duel v Liticích, zápas pro ně skončil vítězně

PRODEJNÍ STŘEDA

Michal Moravčík a David Sklenička se prodejní středou v klubovém fanshopu rozloučili s fanoušky

Nejmladší v přípravě

Nejmladší indiáni mají po vzoru A-mužstva za sebou své první tréninkové dávky na suchu!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida