Juniory čeká rozhodující duel semifinále! V neděli v HM Aréně!

Plzeň – Junioři přešli v šesti zápasech přes pražskou Spartu a v celé čtvrtfinálové sérii nasázeli jednatřicet branek! Nyní je čeká v semifinále HC Kometa Brno, hraje se na tři vítězné duely.

V jedné ze semifinálových bitev se utkají indiáni a Kometa. Oba celky se v základní části střetly dvakrát a vždy se radovali domácí – Brňané 3:1 a Západočeši dokonce 6:2. V zápasech se tak dá očekávat velké množství branek, stejně jako tomu bylo v případě obou mužstev do teď. Vždyť Plzeň zakončila základní část při skóre 213:136, Jihomoravané 181:129. Útoky tak platily v celé extralize ze nejlepší a třetí. Bodování první části soutěže ovládli dvaašedesátibodoví Matěj Chalupa a Filip Kokoška z Plzně, čtvrtým nejproduktivnějším hráčem juniorské extraligy byl brněnský Luboš Horký, jenž ztrácel šest bodíků. V play-off se na obou stranách nejvíce činí Matyáš Kantner (7+5) a Tomáš Havránek (5+6). Indiány třetí nejvyšší úspěšností zákroků, která dosahovala téměř dvaadevadesáti procent, držel často nad vodou gólman Filip Krasanovský. Naopak brněnští Dostál s Krčkem se nevyšplhali nad hodnotu devadesát. Na druhou stanu, prvně jmenovaný v rozhodujícím duelu čtvrtfinále udržel čisté konto proti Jihlavě.

V play-off jako tým nasbírali indiáni nejmenší počet trestných minut – padesát. Kometa byla čtvrtá – 111 – přidala ovšem nejvíce branek v oslabení – tři, to Západočeši žádný. Hra v nevýhodě obou celků byla témě totožná a z osmi mužstev vyřazovacích bojů se pohybovala zhruba ve středu. Naopak přesilové hry měla Plzeň nejlepší, využila jich osm z osmadvaceti. Brňané byli sedmí, s využitím sedmi ze osmatřiceti. Oba celky byly aktivní i co střelby – nejaktivnější Třinec vyslal 274 střel, druhá Plzeň 261 a třetí Brno 253.

Jak jsme již nakousli, Kometa zdolala Duklu po sedmi duelech. Jednalo se o souboj třetího se šestým. Brno přitom začalo dobře. Oba domácí duely byly sice nesmírně vyrovnané, ale nakonec vždy přišel úspěch v nájezdech. Ani třetí souboj, tentokrát v Jihlavě, šedesát minut nerozhodlo. A i nyní se radovali domácí – v prodloužení. Čtvrtým střetnutím získala Kometa tři mečboly po výsledku 5:2. V Brně ovšem domácí celek na postup nedosáhl, jak jinak než v prodloužení zvítězila Dukla, která před svými fanoušky dovedla sérii k rozhodujícímu mači po výsledku 5:2. Poté se již hráči z jihomoravské metropole probrali, zvítězili jasně 5:0 a jsou v tak semifinále.

Čtvrtfinálové boje:

Třinec (1.) vs. (8.) Zlín  4:2
Plzeň (2.) vs. (7.) Sparta 4:2
Brno  (3.) vs. (6.) Jihlava 4:3
Kladno (4.) vs. (5.) Motor  1:4

Semfinálové dvojice:

Třinec (1.) vs. Motor (5.) 
Plzeň (2.) vs. Brno (3.) 

Tabulka po základní části:Jízdní řád semifinálové série:

Neděle  19.3.2017   Plzeň vs. Kometa 5:2

Pondělí  20.3.2017   Plzeň vs. Kometa 2:3pp
		
Čtvrtek  23.3.2017   Kometa vs. Plzeň 3:4	

Pátek   24.3.2017   Kometa vs. Plzeň 5:1
		
Neděle  26.3.2017   Plzeň vs. Kometa od 15:00


Podrobnosti o sezóně ZDE!Rozhovor s hlavním trenérem Davidem Brukem

Pane trenére, jak byste zhodnotil sérii se Spartou?
Byla nesmírně těžká. Zápasy byly vyrovnané, často duely končily divokými výsledky. My jsme byli silnější a efektivnější v koncovce. V sérii nám také daleko lépe chytal brankář.

Co čekáte od semifinálové série s Brnem?
Opět to bude velice těžké. Brno hraje jiný styl hokeje ne Sparta. Prezentuje se nátlakovým pojetím, chodí do brejků. Já se domnívám, že série nemá favorita.

O play-off se často hovoří jako o soutěži gólmanů, trochu tento řád bouráte…
Není to tak, že bychom jen útočili a rezignovali na obranu. Snažíme se hrát z obrany, aby soupeř chodil, jak se říká, do plných. Máme ovšem v útoku velmi silné individuality a není třeba je příliš svazovat defenzivními úkoly, když jejich největší síla spočívá právě v útoku.

Ještě se snažíte věci pilovat nebo dostal prostor spíše odpočinek?
Po čtvrtfinále jsme samozřejmě klukům naordinovali odpočinek. Je potřeba si nějaký způsobem odpočinout psychicky i fyzicky. Od pátku se ovšem již intenzivně připravujeme na Brno. Ale nechceme vůbec nic měnit na naší organizace hry. Bylo by to v této situaci kontraproduktivní.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů!


Související články

Junioři se představí dvakrát doma, starší dorostenci jen jednou!

Juniorský hokej

Sedmnáctka míří na World Challenge do Kanady!

Juniorský hokej

Dorostenci se představí na domácím ledě, juniorka má volno!

Juniorský hokej

Ani jsem nevěděl, že nějaká taková cena je, překvapilo ocenění Filipa Přikryla

Juniorský hokej

Aktuálně na webu

Tisková zpráva

Plzeňské oslavy vzniku republiky

Hlavní zprávy

Samuel Mertl nejčerstvějším přírůstkem do rodiny Mertlů!

Preview k zápasu

Série venkovních utkání končí! Plzeň míří na Spartu

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida Hra generali puk