Jsem zpátky doma, hlásí Dominik Kubalík

S Dominikem Kubalíkem, dvojnásobným nejlepším střelcem TELH, jsme se nemuseli loučit na dlouho. Po nepovedeném angažmá v ruské Ufě se vrací do mateřského klubu na hostování ze švýcarského týmu Ambrì-Piotta.

Dominik Kubalík zpátky na plzeňském ledě! Dominiku, kdy jste se vrátil zpět do České republiky?
Dneska (v pátek, pozn. redakce) ráno jsem přistál na letišti a jel rovnou sem na zimák. Už jsem se moc těšil! Jsem rád, že to, co bylo, skončilo a jsem moc rád zpátky doma.

Co se tedy stalo? Před novým ročníkem soutěže jste se vydal na své první ruské angažmá do týmu Ufy.
Odlétal jsem tam a počítal s tím, co mi bylo řečeno při podpisu smlouvy. A tak to nakonec nebylo. Společně se mnou tam měli šest cizinců (limit je pět cizinců na tým, pozn. redakce) a všichni to jsou velice skvělí hráči. Od začátku jsem cítil, že jsem tam tak trochu navíc. Takže jsme to začali řešit a hledat varianty, kam bych mohl jít. Jsem rád, že to nakonec dopadlo takhle, protože se to táhlo na tři týdny. Měl jsem zabaleno a čekal jsem.

Jak jste zvládal tuhle těžkou situaci? V Plzni nepostradatelný, v extralize opěvovaný střelec… A najednou hráč se statusem „navíc“, jak sám říkáte. Pořád patříte mezi mladé hráče, proto prozraďte, jak jste se s takovým tlakem vyrovnával.
Sice jsem pořád mladý, ale přijde mi, že jsem v Rusku zestárl o víc než ty dva měsíce, co jsem tam strávil. Nebylo to nic příjemného chodit každý den na trénink a jen se s někým protáčet. Na sebevědomí to také nepřidá. Pořád jsem ale doufal, že se něco stane. Nechci být zlý, ale zranění ke sportu prostě patří. Může se stát cokoli a někomu se přestane dařit. Kluci to mají ale v rukou, vědí co hrát a už spolu i hráli, takže tam všechno bylo tak, jak má. Byl jsem tam jen jako fanoušek, který je s nimi na ledě. Některé dny jsem byl hodně naštvaný, teď na to ale koukám tak, že každá zkušenost je dobrá.

Na prvním tréninku zpět na plzeňském ledě už jsme vás viděli prohánět se s širokým úsměvem. Spadla z vás ve známém prostředí ta tíha?
Myslím, že už to bylo včera, když mi agent oznámil, abych si koupil letenku. V ten moment jsem věděl, že je všechno v pohodě a že už to bude jen lepší. Jsem rád, že jsem zpátky. Právě proto jsem chtěl jít hned na led, i když jsem toho moc nenaspal. Tam jsem toho zase tolik nenatrénoval, tak se do toho musím co nejdříve dostat.

Vy jste tedy nově hráčem Ambrì-Piotta, kde máte podepsanou smlouvu, ale budete hostovat za svůj mateřský hokejový tým v Plzni. A za indiány se představíte už tento víkend na norimberském turnaji.
Je to tak. Nečekal jsem, že v Plzni budu zpět tak rychle, ale jakmile jsme situaci v Rusku začali řešit, věděl jsem, že jsou ve hře nějaké týmy, které mají sice také hodně cizinců, ale mohli bychom se domluvit na delším kontraktu a pro první rok bych doufal, že mě budou chtít zpět tady. A nakonec se to potvrdilo. Jsem rád, že jsem zpátky doma, a doufám, a že mě tenhle rok posune i osobně dál. Ale hlavně věřím, že tato sezóna bude pro nás všechny úspěšná!

Změní se nějak vaše pocity uvnitř plzeňského týmu, když jste tu „jen“ na hostování?
To bude jen na papíře! Pořád budu Plzeňák. Nic se pro mě nezměnilo, tady se nic nezměnilo… Teda, posilovna je nová! (zasměje se) Jsem natěšený stejně jako předminulý i minulý rok a už se nemůžu dočkat sezóny!


Související články

Lukáš Kaňák #97: První extraligová trefa? Neskutečný pocit!

Rozhovor

Matyáš Kantner: Na premiérový start nikdy nezapomenu

Rozhovor

Jsme skvělá parta a na ledě nám to funguje, těší Michala Moravčíka

Rozhovor

Máme dost silný tým na úspěch, věří David Stach

Rozhovor

Aktuálně na webu

Zápas - mládež

Osmáci ovládli malé derby s Třemošnou!

Zápas - mládež

Starší dorost ztratil tříbrankové vedení a z Pardubic odjel bez bodu

Zápas - mládež

Junioři srdnatě dotahovali ztrátu, na body proti Slavii nakonec těsně nedosáhli

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida