Je to škoda, zápas se lámal za stavu 3:3, shodují se Vondráček s Koreisem

Brno – Plzeňští hokejisté v posledním utkání před reprezentační pauzou nedokázali uspět na ledě prvního týmu tabulky. V zápase proti Kometě se sice Plzeň prosadila pětkrát, čtyřikrát pálil do černého Dominik Kubalík, na body to však nestačilo. Svůj první zápas v Brně proti svému bývalému týmu odehráli útočníci Jakub Koreis a Tomáš Vondráček.

„Byl to divočejší zápas, než jsme čekali. Je to škoda, že jsme nedokázali uhrát nějaký bod, protože s pěti góly se 95 procent zápasů vyhrává. Byl to vyrovnaný zápas, který mohl jít na obě strany. Nám za stavu 3:3 nepřálo štěstí, neproměnili jsme naše šance, Kometa ano a pohlídali si to,“ říká k zápasu Jakub Koreis.

Útočník Tomáš Vondráček se v zápase hodně snažil, skórovat se mu však nepovedlo. „Fanouškům se zápas asi musel líbit, padlo třináct gólů, bohužel my jsme s pěti góly venku nedokázali vyhrát. Věřím, že nám to příště už vyjde,“ uvádí rodák z Třebíče, který do Plzně přišel na měsíční hostování z Komety.

Utkání se dnes lámalo na začátku třetí části za stavu 3:3. „My jsme měli dvě šance, dali jsme jedno břevno a jedno přečíslení neproměnili. Kometa dala z protiútoku gól na 4:3 a my už jsme se nedokázali vrátit,“ přiznává Jakub Koreis. K jeho slovům se přidává i Vondráček: „Určitě to byl klíčový moment. Kometa nám odskočila a navíc jsou její hráči hodně zkušení, aby si to dokázali pohlídat.“

Jakub Koreis se vrátil do Plzně před sezónou právě z Brna, kde prožil značnou část své kariéry a řadu úspěchů. První zápas v DRFG aréně jako soupeř však nebral už tolik speciálně. „Bylo to určitě zvláštní, hrál jsem v Brně přes pět let, ale už se od toho dokážu oprostit. Jsem rád, že si domácí fanoušci na konci vzpomněli, za tom jim chci poděkovat,“ uvádí forvard s číslem 29 na zádech.

Tomáš Vondráček do letošního ročníku působil v extralize jen v Brně, nyní se postavil proti „svým“ poprvé: „Už od včera jsem byl hodně nervózní a dneska jsem z toho měl docela zatuhlé nohy. Byl to pro mě první podobný zápas. Doufám, že příště to bude lepší,“ věří urostlý útočník.

Jak to bude s jeho dalším působením se rozhodně v následujících dnech. Vrátí se tento bojovník zpátky do Brna, nebo zůstane v dresu Škody? „Tohle jde mimo mě, v reprezentační přestávce by se mělo rozhodnout, jak dál,“ vysvětluje Tomáš Vondráček.

Nyní čeká plzeňské hokejisty reprezentační přestávka. Po několika dnech volna přijdou náročné tréninky a příprava na důležité duely po pauze, kdy Plzeň čeká Zlín a Olomouc, tedy týmy na okolních pozicích v tabulce. „Kdyby byla přestávka před 14 dny, tak bychom ji asi brali. Teď bychom asi raději hráli, ale po náročném říjnu nám přijde vhod, když si budeme moci oddechnout. Odpočineme, potrénujeme a vrátíme se na vítěznou vlnu,“ doufá Koreis.


Související články

Nedělní déjà vu, sesadí opět indiáni lídra z jeho pozice?

Preview

KOM - PLZ 8:5 - Třináctigólové představení nakonec ovládl brněnský lídr

Report

Aktuálně na webu

Akce ve fanshopu

Tento způsob prodeje zdá se velmi vhodným! Ve fanshopu zodpovědně prodávalo trio Pejchar, Svoboda, Schleiss

Tisková zpráva

Hokejisté nadělovali dárky malým pacientům FN Plzeň

Rozhovor

Matyáš Kantner: Na premiérový start nikdy nezapomenu

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida