Indiáni na svém ledě přivítají Olomouc!

Plzeň – Extraligový kolotoč se roztáčí na plné obrátky a během pěti dní čeká na indiány již třetí duel. Tentokrát se na západě Čech představí Olomouc!


HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
HC OLOMOUC

Home Monitoring Aréna, Plzeň
12. září 2017
3.kolo Tipsport extraligy

Předloni začali lépe kohouti, kteří doma těsně uspěli 3:2. Na západě Čech pak domácí dvakrát dohnali vedení soupeře, dokonce se dostali i sami do trháku, ovšem opět zisk všech bodů si Olomoučtí zajistili třemi góly v posledních osmi minutách hry. Pak ale již indiáni na svého soupeře vyzráli, když na jeho ledě slavili po výsledku 3:1 a doma 3:2 v nájezdech. Osud tomu tak chtěl, že se oba mančafty spolu potkaly i ve čtvrtfinále play-off. Modrobílí doma slavili dvakrát po výhrách 1:0 v prodloužení a 4:2, mečbol pak získali ve třetím utkání po kanonádě v poměru 8:1. Druhé utkání v Olomouci sice ztratili těsně 1:2, ale stejným výsledkem v pátém střetnutí potvrdili postup do semifinále před vlastním publikem. Hanáci se pomstili stylově v úvodu loňské sezóny. Indiánskou vesnici vyloupili za dva body, přestože po první části prohrávali již o tři branky. Jenže ani modrobílí si nenechali nic líbit a led soupeře dobyli dokonce v poměru 5:2. A nastolená tradice pokračovala, když mezi svátky Hanáci dotáhli jednogólovou ztrátu a zvládli lépe nájezdy. Poté se již domácí radovali, když Olomouc vyrovnaný duel rozštípla 150 vteřin pře třetí sirénou. Jakou zápletku nám utkání přichystá nyní?

Pod pokličkou Olomouce

Kohouti v loňské sezóně nenavázali na předešlý čtvrtfinálový úspěch a zakončili základní část až na dvanácté příčce, přišel tedy propad o hned sedm míst. Velké ohrožení to však pro setrvání mezi hokejovou smetánkou neznamenalo, již před startem play-out bylo totiž jasné, že do baráže půjdou Pardubice a Karlovy Vary.

U kormidla i nadále zůstal kouč Zdeněk Venera a tým velkých změn nedostál. Pavel Skrbek se přesunul do Znojma a v tým skončili i Juraj a Tomáš Mikúšové, Jakub Matai či Alex Rašner, naopak kádr posílil o třineckého Lukáše Galvase a prodlouženo bylo hostování zlínského Romana Vlacha.

V rámci letní přípravy odehráli Hanáci devět zápasů, hned dvakrát se potkali se Zlínem, Trenčínem a Jihlavou. S extraligovým nováčkem vždy uspěli 2:1 a se slovenskou Duklou ztratili jediný pomyslný bod. S Berany naopak přišly dvě porážky o gól. Před vlastními fanoušky ještě přišel nezdar od Třince 2:4 a 1:3 pak na ledě Mountfieldu. Naopak v Pardubicích se po výsledku 2:1 radovali Olomoučtí.

Vstup do extraligy ovšem vůbec nevyšel. Na úvod přišla porážka 2:4 v Chomutově i doma s Vítkovicemi.


Výsledky posledních zápasů

HC Olomouc 2
HC Vítkovice Ridera 4
(0:0, 0:1, 2:3)


Branky a nahrávky: 43. Holec (Jergl, Herman), 57. J. Knotek (Buc, Houdek) - 23. Olesz (Dej), 44. Szturc (Hrbas), 54. O. Roman (Tybor, Sloboda), 59. Lev.
HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Houdek, Vyrůbalík (C), Škůrek, L. Galvas, Dujsík, J. Galvas – Strapáč, J. Knotek (A), Buc – Burian, Sundher, Skladaný – Holec, Herman, R. Vlach – Laš, Řípa, Jergl.


HC Oceláři Třinec 5
HC Škoda Plzeň 2
(2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Marcinko, 18. Polanský (Petružálek, M. Doudera), 28. Martin Růžička (Adamský), 34. Marcinko (Roth, Dravecký), 60. Adamský (Dravecký, Marcinko) – 39. Kindl (Kracík), 43. Gulaš (Schleiss).
HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Moravčík, Jones, Pulpán, P. Kadlec (C), Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Straka, Mertl, Gulaš (A) – D. Kubalík, Stach, Indrák (A) – Kindl, Kracík, Kratěna – Schleiss, Preisinger, Hollweg.


Zajímavosti ze vzájemné minulosti:

Nejvyšší výhry

1. 18.03.2016 | HC Olomouc - HC Škoda Plzeň1:8
2. 11.11.2016 | HC Olomouc - HC Škoda Plzeň2:5
3. 26.12.2015 | HC Olomouc - HC Škoda Plzeň1:3
* V případě shodného rozdílu rozhoduje o vyšším pořadí menší počet inkasovaných branek

Nejvyšší prohry

1. 12.10.2014 | HC Škoda Plzeň - HC Olomouc2:5
2. 05.02.2017 | HC Olomouc - HC Škoda Plzeň3:1
3. 11.11.2015 | HC Škoda Plzeň - HC Olomouc3:5
* V případě shodného rozdílu rozhoduje o vyšším pořadí menší počet vstřelených branek

Nejvíce branek

1. 23.09.2016 | HC Škoda Plzeň - HC Olomouc5:6 pr. (11 branek)
2. 18.03.2016 | HC Olomouc - HC Škoda Plzeň1:8 (9 branek)
3. 11.11.2015 | HC Škoda Plzeň - HC Olomouc3:5 (8 branek)

Fotogalerie

Související články

PLZ – OLO 10:0 - Indiáni čepovali poctivou desítku!

Report

Musíme sklopit hlavu, dobře potrénovat a v úterý bezpodmínečně vyhrát, velí Svoboda

Ohlasy

Aktuálně na webu

Hlavní zprávy

Duel Old Boys Plzeň proti výběru Izraele skončil nerozhodně, nájezdy rozhodl Pavel Vostřák!

Tisková zpráva

Křest kalendáře HC Škoda Plzeň nalákal spousty fanoušků

Hlavní zprávy

Jakub Jeřábek má za sebou premiéru v NHL!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida