Hi, my name is Nick and I came here with an English lesson for you!

Těmito slovy přivítal hokejový obránce ve službách indiánů žáky 9. A při svojí první hodině anglického jazyka v roli lektora.

Bezesporu přirozeným, krásným a zvučným hlasem se Nick Jones představil žákům. Ti se dozvěděli, z jaké části Ameriky Nick pochází, kdy začínal s hokejem, kam chodil do školy, kde se před sezónou připravoval a co ho zavedlo do týmu indiánů.

Nick s dětmi probral několik anglických slovíček na hokejové téma a poté, co si žáci prozkoušeli Nicka z češtiny, a že to bylo hodně zajímavé a úsměvné, ztratili všichni ostych a debata se rozjela naplno. Žáci se ptali Nicka na spoustu zajímavých věcí, jaké měl ve své hokejové kariéře nejvážnější zranění, ale také třeba jaké jídlo má nejraději. „I like sweets very much,“ přiznal se Nick a doplnil, že ho v Čechách uchvátily šlehačkové věnečky. „They are great!“ rozplýval se jen nad představou.

Než Nick stačil vše zodpovědět, zvonilo, stihli jsme ještě společné foto, předání vstupenek na páteční hokejové utkání s Libercem pro nejlepší angličtináře a podepsat plakát nebo kartičku. Žáci dostali také od Nicka časopis Indián Extra, jehož úplně první číslo vyšlo se startem letošní hokejové sezóny.

„Hodina byla úžasná, je skvělé jak děti na základní škole dobře ovládají angličtinu,“ potěšilo Nicka, což byla i poklona pro učitele angličtiny na škole.

Odpoledne pokračovala v rámci projektu „Trénuj jako indián“ také hodina tělesné výchovy. David Stach a David Sklenička se stali na hodinu učitelé tělocviku v 7. B. Bezmála 30 dětí začalo hodinu rozběháním, následovaly cviky na protažení a lehčí posilovací cvičení. Nemohl chybět žebřík. Do bojovnější nálady děti dostala hra s míčem. Dva týmy, jeden míč a vítězství po deseti týmových přihrávkách! Děti se opravdu bavily a bojovnost tedy rozhodně nechyběla ani jednomu týmu. Snaha dětí byla podtržená jejich červenými tvářemi a zpocenými vlasy.

Vítězové z vybíjené dostali vstupenky na utkání s Libercem. „Bylo to super, hodina se mi líbila, je to jiné než jak cvičíme pořád a o dost náročnější,“ říkal na závěr hodiny vítěz vybíjené, Petr Šebek.

Těšíme se na příště. Další hodina pod taktovkou Jaroslava Kracíka a Miroslava Indráka. Trénuj jako indián!


Související články

Unikátní projekt pokračuje! Další hodinu angličtiny s Ryanem Hollwegem si užili žáci 9.B 2.ZŠ v Plzni

Trénuj jako indián

Hi, my name is Nick and I came here with an English lesson for you!

Trénuj jako indián

Další žáci si mohli vyzkoušet, jak trénují indiáni!

Trénuj jako indián

Jako indiáni trénovali tentokrát žáci 7.A 2.ZŠ v Plzni na Borech

Trénuj jako indián

Aktuálně na webu

Juniorský hokej

Junioři se představí dvakrát doma, starší dorostenci jen jednou!

Rozhovor

Bez dobré týmové práce a bojovnosti bych tolik branek nedal, říká skromně reprezentant Jan Matiášek

Akce ve fanshopu

Za pultem fanshopu řádili Lukášové Sochůrek a Kaňák!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida Hra generali puk