David Sklenička převzal zelenou helmu pro vítěze Radegast Indexu

Plzeň - Čím větší obětavost prokazují, tím méně slov produkují. Řeč je o bojovnících Radegast indexu. Odvaha, síla a odolnost je jazyk, kterým hovoří. Když s nimi pak mluvíte o jejich výkonu, zásluhách, bojovník zná pár slov: tým, obětavost a úspěch. S největšími bojovníky nenapíšete tlustou knihu, ani nenatočíte celovečerní film. Nestojí o to, chtějí mluvit a hrát tam, kde je jejich místo. Na ledě. Dalším takovým do party opravdových (málomluvných) bojovníků je plzeňský David Sklenička, který s přehledem ovládnul lednový Radegast index.

Jedenadvacetiletý David Sklenička je druhým nejproduktivnějším obráncem Plzně se třemi brankami a osmi asistencemi. V lednu pak mladý bek přidal další metu, když ovládnul Radegast index, ve kterém nasbíral dvaačtyřicet bodů a druhému Janu Hanzlíkovi z Mladé Boleslavi odskočil o osm bodů. “Abych řekl pravdu, úplně to nevnímám. Samozřejmě si takového ocenění vážím a udělalo mi to radost,” prohlásil po svém triumfu klidným hlasem David Sklenička. Jeho projev není spící, rozhodně mu věci nejsou jedno, s respektem mluví o kabině a spoluhráčích, ale sebemenší zmínku o tom, že dokázal porazit matadory a prosadit se mezi bojovníky odráží s pokorou a skromností. “Kdyby stejný počet minut odehrál třeba Ryan Hollweg, získal by helmu určitě on,” říká Sklenička, který právě svého týmového kolegu označuje za největšího bojovníka celé extraligy. “Skoro každý by na tomto místě jmenoval asi Honzu Výtiska, já ale říkám Ryan Hollweg. Nikdo z extraligy nedokáže blokovat střely jako on, jde na hranici zranění a rizika a nikdy neuhne,” vysekne poklonu staršímu a ostřílenému parťákovi Hollwegovi.

Kdyby s takovou skromností pracoval na ledě, nikdy by nepatřil k pilířům plzeňské obrany. Když absolvoval trénink s novináři v lednu letošního roku, v kabině toho moc nenamluvil, na ledě však nevynechal jediný úkon, který trenér Jan Krégl přítomným naordinoval. Po tréninku si sbalil výstroj, pozdravil novináře, poděkoval za pozvání a v tichosti odjel zpět do Plzně. “Tabulku Radegast indexu jsem v lednu po očku sledoval. Po posledním lednovém zápase jsem se podíval a zjistil, že jsem vyhrál,” říká s klidem David Sklenička, který triumf v Radegast indexu staví ve své dosavadní kariéře vysoko, přesto je něco víc…”Titul. Za titul s Plzní bych zelenou helmu vyměnil hned!“

Jsou triumfy, které si zasloužíte a triumfy, o kterých sníte. Na ten první David Sklenička dosáhl. V neděli před utkáním s Chomutovem převzal zelenou helmu pro nejlepšího bojovníka Radegast indexu měsíce ledna a odehraje v ní únorová utkání. Na druhý triumf si musí ještě počkat. Nepochybujme však o tom, že muž mála slov zato velkých výkonů si pro své výhry a sny kráčí odhodlaně a bojovně. Bude s Plzní slavit titul?

Radegast index:
Radegast index je parametr statistik, který je od sezóny 2013/14 sledován a zobrazován současně s oficiálními statistikami. Radegast index se zaměřuje na bojovnost hráčů. Skládá se z +/- bodů, blokování střel a blokování hráče (hit), což je fyzický kontakt s výjimkou faulu, který vede k zastavení nebo „dohrání“ soupeře. Na základě Radegast indexu je každý měsíc vyhlášen Radegast index hráč měsíce.


Související články

Indiáni v rámci letní přípravy opět obují i kopačky!

Fotbalové duely

Hokejovým indiánům začal několikatýdenní drill na suchu

Letní příprava

Internetová sportovní aukce originál hraných dresů sezony 2017/18 je tady!

Aukce originál hraných dresů

Startuje prodej permanentek! Zajistěte si včas své místo

PRODEJ PERMANENTEK

Aktuálně na webu

Rozhovor Vojtěch Němec

Chci být platným členem týmu a pomoci Plzni tam, kam patří, hlásí Vojtěch Němec

Los Ligy mistrů

V Lize mistrů narazíme na úřadující šampiony

Tomáš Vlasák

Tomáš Vlasák: Naše hra se mi líbí, šanci na semifinále určitě máme

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida