Byl to zápas podobný play-off, říká Nicholas Johnson

Třinec – Po více jak třech letech alespoň s bodem odcházeli hokejisté Plzně z ledu Ocelářů Třinec. Bod po porážce v nájezdech pomohl zařídit i střelec první branky v utkání Nicholas Johnson, který měl dobrou možnost i v závěru třetí části, leč jeho trefa nebyla uznána.

Plzeňský tým vyrazil na dvouzápasový moravský trip, první zápas odehráli indiáni v Třinci. „Oba celky hrály velice dobře, byly tam šance na obou stranách a mohl vyhrát jeden i druhý tým. Byl to duel podobný play-off zápasům, nasazením i bojovností. Třinec bojuje o účast ve vyřazovacích bojích, my o co nejlepší místo,“ říká útočník Nicholas Johnson.

Úvodní plzeňskou trefu obstaral právě americký útočník po důrazu před brankou. „Snažil jsem se držet na puku a střílet. V té skrumáži jsem viděl, že gólman puk nedrží a povedlo se mi ho dorazit do branky. Měl jsem tam i trochu štěstí,“ komentuje svůj gólový moment.

Další možnost měl Johnson osmnáct vteřin před koncem třetí části. „Měl jsem tam jednu zajímavou střelu už v průběhu a pak ta šance na konci. Dostal jsem dobrou přihrávku a snažil se rychle vystřelit, ale za zády jsem měl obránce, který mě tam hodil. Myslím si, že puk přešel do branky dříve, než rozhodčí pískal posunutí. Čekal jsem, že se půjde ještě kouknout na video nebo to bude trestné střílení, ale ani jedno,“ přiznává Johnson.

Plzni se na ledě Ocelářů nedaří už delší dobu. Před dneškem poslední výhra se datuje do roku 2012, kdy Plzeň uspěla v nájezdech, vítězství za tři body se pak datuje k 7.2.2010. „Mluvili jsme o tom, ale nevím, proč v Třinci máme takovou bilanci. Jestli je to stadionem, nebo atmosférou, opravdu nevím. Dnes jsme tu podali dobrý výkon a je škoda, že jsme nezískali druhý bod. Nájezdy už jsou o štěstí, to se k nám nepřiklonilo,“ uvádí Nicholas Johnson.

Z Třince se tým přesouvá po utkání do Zlína, kde bude trávit čas až do úterního zápasu. „Je to výhodnější, speciálně teď před play-off je lepší, že zůstáváme. Jsme tři dny na tripu, budeme jako celý tým spolu, mohlo by nám to pomoci. V úterý se budeme snažit získat tři body,“ hlásí forvard s číslem 80.


Fotogalerie

Související články

Indiáni míří do dalekého Třince!

Preview

TRI - PLZ 3:2sn - Nájezdové drama lépe zvládli Třinečtí

Report

Aktuálně na webu

Rozpis Ligy mistrů

Rozpis Ligy mistrů: Škodovka začne doma s Luganem

Biotronik Praha

Biotronik zůstává partnerem HC Škoda Plzeň i pro další sezónu

TRÉNUJ JAKO INDIÁN

Projekt Trénuj jako indián pokračuje!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida