Vstup po pauze bude nesmírně důležitý, ví hlavní trenér Michal Straka

Plzeň - Reprezentační pauza je u konce a před plzeňskými hokejisty je posledních osm utkání v základní části Tipsport extraligy. Svěřenci trenéra Michala Straky vstoupí do série osmi duelů během šestnácti dnů proti Vítkovicím. A hned první utkání po pauze může mít velký vliv na další průběh!

Reprezentační přestávka je u konce, jaký měl tým program?
Tři dny měl celý mančaft volno, čtvrtek a pátek jsme začali dvoufázové tréninky a od neděle už zase najíždíme na ten standardní režim s jedním tréninkem. Kluci trénovali výborně, trochu nás mrzí fakt, že jsme neměli k dispozici kompletní tým. Několik hráčů nám onemocnělo, tři pak byli na reprezentačním srazu.

Kdo z hráčů nemohl trénovat?
Kuba Lev nemohl trénovat kvůli nemoci, to samé i Míra Indrák, kterému se vrátila angína. Asi nejvíce nás mrzí Ryan Hollweg, který měl žaludeční potíže a měl tak další výpadek v tréninku. Nicka Johnsona trápila naražená žebra, ale všichni by měli být připravení na Vítkovice. Bohužel včera ulehl se střevní chřipkou Michal Poletín, a ten se do středy asi nezvládne vyléčit.

Do konce základní části schází osm utkání, vnímáte, že už se teď láme sezóna?
Každý si uvědomuje, že už se to bude rozhodovat a osobně si myslím, že během týdne se rozhodne, jak to bude. Nás čekají během sedmi dní čtyři zápasy, které rozhodnou. Karty jsou nějak rozdané, proti Vítkovicím nás čeká souboj o šestku, v jejich případě jde o účast v předkole, takže to bude mít náboj.

Co jste pilovali během tréninků, byla to hlavně střelba, se kterou byly v posledních zápasech problémy?
Na střelbu jsme se zaměřili také, hlavně na střelu z první, ale také jsme hodně pilovali rovnovážné situace jedna na jedna, dva na dva. To jsou spíše nepopulární věci, ale tohle jsme hodně pilovali.

Po reprezentační přestávce první zápas odehrajete proti Vítkovicím, co od zápasu očekáváte?
Třikrát jsme je porazili, ale to nic neznamená. Poslední dva zápasy jim vyšly, do branky přivedli Bartošáka. Bude to zápas o hodně, jak z jejich strany, tak i z naší. Věříme, že to dobře dopadne. Když se nám povede první utkání, tak se hned pak bude hrát lépe. Vstup po pauze bude nesmírně důležitý a věřím, že jsme na něj připraveni. Snad nám pomůžou i fanoušci a vyhrajeme!

Momentálně má Plzeň 74 bodů, máte nějakou hranici, které byste chtěli dosáhnout?
Žádnou hranici si neříkáme, chceme jít zápas od zápasu, ale vždy se ta první šestka pohybuje kolem osmdesáti bodů. Čeká nás hra o šestku, ale ve hře je taky první čtyřka. O to se budeme chtít porvat.


Související články

Olympijské nominace si ohromně vážíme, zároveň se moc těšíme, říkají Gulaš s Mertlem

Rozhovor

Petr Kodýtek veze do Plzně z MS U20 čtvrté místo: Pomohla nám týmovost!

Rozhovor

Chci týmový úspěch, proto jsem tady, hlásí Jakub Kindl

Rozhovor

Petr Kodýtek reprezentuje na MS U20: Zdobí nás týmovost

Rozhovor

Aktuálně na webu

Zápas - mládež

Mladší dorost rozhodl o výhře nad Piráty v prvních dvou třetinách!

Tisková zpráva

Plzeňský odchovanec Jakub Jeřábek vstřelil svůj premiérový gól v NHL!

Preview k zápasu

Konečně opět doma! Na západ Čech zavítají Oceláři

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida