Matěj Beran přestupuje do Pardubic

Dvaadvacetiletý útočník Matěj Beran, který si v pátek proti Pardubicím připsal svoji premiérovou trefu v Tipsport extralize, odchází před koncem přestupního období právě do Dynama. Beran po návratu z juniorských soutěží v Kanadě nastupoval v Plzni a v druholigových Klatovech.

Matěj Beran v mládežnických týmech působil v Plzni a posléze v Karlových Varech, odkud se vydal zkusit štěstí do zámořských juniorských soutěží. Po návratu před minulou sezónou naskočil do zápasů za Plzeň, ale i v nižších soutěžích za týmy Havlíčkova Brodu a Klatov. V extralize zvládl odehrát doposud 42 utkání s bilancí jedné branky a jedné asistence.

„Včera se přijeli podívat zástupci Pardubic na náš zápas, ale byli tam zástupci i několika dalších týmů. Přijeli se mrknout na Matěje. My jsme tuto variantu zvažovali delší dobu a nějaké náznaky tam byly. Dnes se Pardubice rozhodly, že by do toho chtěly jít a my jsme po určitém zvážení s tímhle obchodem souhlasili. Vždy bereme pro a proti, a tady bylo těch pro více a přijali jsme nabídku Pardubic. Matěj odchází na přestup, takže částka tohoto obchodu se odvíjí podle tabulek,“ říká sportovní manažer Tomáš Vlasák.


Související články

Plzeňské oslavy vzniku republiky

Tisková zpráva

Obranné řady indiánů posílí Jakub Kindl!

Tisková zpráva

Rozhodnutí předsedy DK ELH – HC Škoda Plzeň

Tisková zpráva

Novým oficiálním partnerem HC Škoda Plzeň je společnost Würth

Tisková zpráva

Aktuálně na webu

Tisková zpráva

Plzeňské oslavy vzniku republiky

Hlavní zprávy

Samuel Mertl nejčerstvějším přírůstkem do rodiny Mertlů!

Preview k zápasu

Série venkovních utkání končí! Plzeň míří na Spartu

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida Hra generali puk