„Silní jsme dost,“ říká před zahájením nové sezóny Martin Straka

Hokejisté HC Škoda Plzeň jsou na prahu nové sezóny. Poprvé vyjedou naostro v extraligovém ročníku 2017/2018 v pátek 8. září v utkání proti Litvínovu.

Během letní přípravy kádr hokejistů HC Škoda Plzeň podle očekávání změnil složení. Novou posilou v bráně je Miroslav Svoboda, kádr rozšířili mimo jiné i Nick Jones, Denis Kindl nebo Petr Straka. Plzeňský dres nově obléká i Milan Gulaš. Velký ohlas u fanoušků pak vyvolaly nejčerstvější posily. A sice hostování Dominika Kubalíka a nová smlouva Ryana Hollwega. Se složením týmu je spokojený i generální manažer Martin Straka . „Posily, které jsme chtěli, tak jsme získali. Někteří kvůli tomu museli odejít. Chtěli bychom se prezentovat útočným hokejem, aby padaly góly, aby to diváky bavilo. Nejdůležitější je, abychom zvládli začátek sezóny, což se nám vloni nepovedlo a dostali jsme se do potíží. Doufáme, že to zvládneme,“ říká Martin Straka.

Cíle na nadcházející sezónu jsou jasné . „Ambice máme vždycky stejné, dostat se do play-off. Myslím, že tým na to sílu a kvalitu má. To mají ale všechna mužstva. Silní jsme dost a je jen na nás, abychom to ukázali na ledě,“ říká generální manažer, který i letos bude ve funkci trenéra.

Dnes byly prvně představeny dresy pro novou sezonu 2017/2018

Příspěvek sdílený HC Škoda Plzeň (@hcplzen),

Vzhledem k průběhu přípravy i novým tvářím v týmu se o HC Škoda Plzeň mluví jako o možném černém koni nadcházející sezóny. Přehnané sebevědomí ale v kádru rozhodně nepanuje. „Do sezóny jdeme pokorně, víme, jak těžké to bylo vloni. To nechceme zažít znovu. Sezóna to byla dlouhá a těžká, jak fyzicky, tak psychicky. Nemáme to úplně to jednoduché ze začátku. Začínáme doma s Litvínovem, máme doma Olomouc, je tam na začátku také hned Sparta. Takže to bude hodně těžké, ale chceme to zvládnout. Víme, že když jsme mívali na začátku spoustu vítězství, tak si může člověk dovolit nějaký výpadek a všichni víme, že během sezóny výpadky jsou. Hlavně ho nemít na začátku,“ dodává Martin Straka.

Role kapitána se v nadcházející sezóně nově ujme Petr Kadlec. I on je s přípravou spokojený. „Myslím si, že příprava byla kvalitní, i soupeři byli kvalitní. Měli jsme tam turnaj venku. V zápasech se také ukázalo, kde nás tlačí bota. Doufám, že jsme na tom zapracovali a že to bude vidět v ostrém startu do ligy, protože liga je samozřejmě něco jiného než příprava. Myslím, že jsme i dobře posílili,“ hodnotí letní přípravu novopečený kapitán.

Podpora fanoušků bude podle něj rozhodně jedním z velmi důležitých aspektů. „Doufám, že fanoušci nás podrží. I když nám to třeba v některých utkáních nepůjde, tak budou stát za námi. Ne úplně vždycky se musí dařit. Přijdou zápasy, kdy to tak nebude, pak potřebujeme podporu fanoušků, aby při nás stáli. My také budeme věřit, že když při nás budou stát, tak můžeme třeba otočit zápas,“ uzavírá Petr Kadlec.

Klub pořádá ve středu 6. září od 16:00 před fanshopem HC Škoda Plzeň autogramiádu hokejistů. V rámci prodejní středy bude za pultem tentokrát Jaroslav Špaček. Vstupenky na zahajovací zápas budou v prodeji online od 5. září 2017, ve fanshopu už jsou k dostání nyní.


Související články

Přípravné zápasy indiánů v roce 2018

Přípravné zápasy

Indiáni zahajují fotbalovou šňůru, jako první je přivítá TJ Slavoj Žihle

Fotbalová utkání

Indiáni v rámci letní přípravy opět obují i kopačky!

Fotbalové duely

Hokejovým indiánům začal několikatýdenní drill na suchu

Letní příprava

Aktuálně na webu

Rozpis Ligy mistrů

Rozpis Ligy mistrů: Škodovka začne doma s Luganem

Biotronik Praha

Biotronik zůstává partnerem HC Škoda Plzeň i pro další sezónu

TRÉNUJ JAKO INDIÁN

Projekt Trénuj jako indián pokračuje!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida